Janusz Jojko trenerem bramkarzy KSZO

To, co zapowiadaliśmy kilka tygodni temu, stało się faktem. Działacze KSZO porozumieli się z Januszem Jojko na temat jego powrotu do klubu i pracy w charakterze trenera bramkarzy.
Janusz rozpocznie pracę w klubie dziś, choć był obecny na piątkowym meczu sparingowym KSZO w Nowinach. Będzie szkolił nie tylko Pawła Lipca i Konrada Zacharskiego, ale także uzdolnionych juniorów – Kacpra Rybińskiego i Kamila Wielguszewskiego.
Wszyscy doskonale pamiętamy Janusza Jojkę. Były reprezentacyjny piłkarz, trener i działacz piłkarski, radny Rady Powiatu w Ostrowcu Świętokrzyskim, ma dziś prawie 60 lat. Ależ ten czas leci? Nie ma się co dziwić, bo przecież od pierwszoligowego debiutu Janusza w I lidze mija prawie 40 lat.
Przypomnijmy, że Janusz zakończył piłkarską karierę po sezonie 2006/07, choć był jeszcze zgłoszony w barwach KSZO do rozgrywek w sezonie 2008/09. Był radnym powiatowym z listy Lewicy i Demokratów. W ostrowieckim klubie sprawował prawie wszystkie funkcje. Bronił bramki KSZO, był jej kierownikiem, wielokrotnie asystentem lub trenerem zespołu. Dokładnie 6 lutego 2008 roku został wybrany prezesem KSZO. Pełnił tę funkcję do 25 lutego. W dniach od 11 do 16 września 2008 był trenerem drużyny KSZO. W grudniu 2009 ponownie został prezesem KSZO.
Z Ostrowca Janusz przeprowadził się do Katowic, gdzie był najpierw trenerem bramkarzy, później tymczasowym trenerem, a w 2017 roku pierwszym szkoleniowcem zespołu.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Janusz Jojko trenerem bramkarzy KSZO

 • 27/01/2020 at 07:26
  Permalink

  za to szacunek dla zarządu, b.dobra wiadomość

  Reply
 • 27/01/2020 at 19:04
  Permalink

  dostali troche kasy z miasta to szerokie gesty
  po co w tej klasie rozgrywkowej trener bramkarzy ???

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *