Pływacy KSZO w ogólnopolskiej elicie

Polski Związek Pływacki podsumował rozegrane w grudniu ubiegłego roku Zimowe Mistrzostwa Polski 14, 15, 16, 17-18-latków. KSZO w klasyfikacji klubowej znalazł się z dorobkiem 352 pkt. na 13 miejscu. 14- latkowie KSZO wywalczyli 46 pkt., 15-latkowie ? 81 pkt., 16-latkowie ? 71 pkt., a 17 i 18-latkowie ? 154 pkt.

Sklasyfikowano 164 kluby z całej Polski. Zwyciężył G-8 Bielany Warszawa ? 1769 pkt. przed Unią Oświęcim ? 1208 pkt. i Polonią Warszawa ? 895 pkt.

W Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 14-letnich, które rozgrywano w Ostrowcu, bohaterem naszej ekipy był Bartosz Michta, który zdobył srebrny medal w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, w którym z czasem 2:08.09 ustanowił nowy rekordem okręgu świętokrzyskiego juniorów 14- letnich. Bartosz zajął ponadto 8. w finale A na 100 m stylem motylkowym (59.31). Szybciej popłynął w eliminacjach uzyskując 4 czas (58.86). Bartosz był również 11 w finale B na 50 m styl. motylkowym (26.76). Co ciekawe, do zakwalifikowania się na tym dystansie do finału zabrakło mu zaledwie 0.05 sekundy?

Adrianna Petrykowska dwukrotnie w finałach A zajmowała kolejno 8 miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym (30.25) i 9 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym (2:24.54). Była także 14. w finale B na 200 metrów stylem zmiennym (2:29.11), a w niedzielę zameldowała się w finale B na 12 pozycji w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym (1.05,68).

Kajetan Radkiewicz zajął 6 miejsce w finale A na 200 metrów stylem dowolnym (2:00.05) i 8 miejsce w finale A na 400 m styl. dowolnym (4:11.87). Plasował się również na 16 pozycji w finale B na 50 metrów stylem grzbietowym (28.71) oraz na 15 pozycji w finale B na 100 metrów stylem grzbietowym (1.01,12).

Na pływalniach w Opolu i Lublinie odbywały się z kolei rocznikowe mistrzostwa kraju na krótkim basenie dla 15 i 16-latków. Z obu imprez pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wrócili z medalem. W Opolu srebro na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat wywalczył pozyskany niedawno do ostrowieckiego klubu z UKS Tri-Team Rumia Aleks Tomaszewski. W Lublinie brąz dla KSZO na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat wywalczył wychowanek pomarańczowo ? czarnych Patryk Stefański.

Na Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat, które tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim pływacy KSZO zapisali na swoim koncie 3 medale, wywalczone w rywalizacji juniorów. Pływacy KSZO dwukrotnie stawali na podium za wyścigi sztafetowe. Zespół w składzie Jan Król, Dominik Bielawa, Michał Klimas i Dawid Majsak wywalczył brąz w konkurencji 4×50 m stylem zmiennym oraz srebro w rywalizacji 4×100 m stylem zmiennym. Indywidualnie brąz zapisał na swoim koncie Jan Król w rywalizacji juniorów na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Nasi pływacy oprócz trzech medali ustanowili trzy rekordy okręgu świętokrzyskiego seniorów. Występowali ponadto w dwóch finałach B i jedenastu finałach C.