Kram Polska doceniony przez Prezydenta RP. Jest szansa na rozbudowę zakładu w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza, w której uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda. W gronie wystawców znalazła się firma Kram Polska, która ma jeden z zakładów produkcyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Jak udało nam się ustalić, planuje ona inwestycje w całej grupie, a także w naszym mieście.
Kram na Polskiej Wystawie Gospodarczej
Polska Wystawa Gospodarcza była wyjątkowym przedsięwzięciem wystawienniczym, nawiązującym do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które odbywały się we Lwowie, Krakowie, a ostatnia w 1929 r. w Poznaniu. Powstała z inicjatywy Prezydenta, jako wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu w rozwój polskiej gospodarki. Blisko 70 firm z całego kraju prezentowało w Stalowej Woli swoje produkty i usługi, które wyróżniają się innowacyjnością, nowoczesnymi rozwiązaniami, ale również nawiązują do tradycji polskich producentów.
Kram SA zaprezentował swoją linię opakowań kompostowalnych, które wytwarzane są wyłącznie z szybko odnawialnych surowców naturalnych. To najnowsza kolekcja, która idealnie wpisuje się w nurt ekologiczny i jest odpowiedzią na rosnącą świadomość w zakresie troski o środowisko naturalne. Podczas wystawy prezes firmy Zbigniew Przybysz odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy certyfikat uczestnictwa.
– Było to uwieńczenie naszej rzetelnej pracy – mówi prezes Zbigniew Przybysz. Z Prezydentem RP udało nam się porozmawiać na temat trendów na rynku opakowań. Mówiliśmy też o problemach natury ogólnopolskiej, a także z perspektywy Polski samorządowej. Panu Prezydentowi spodobało się bardzo motto naszej firmy, nawiązujące do słów marszałka Józefa Piłsudskiego: ??zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska?. Muszę też przyznać, że wręczyłem mu kilka produktów naszej firmy.
?Od COP do Gospodarki 4.0? to wystawa organizowana przez Urząd Miasta Stalowej Woli w nowej hali produkcyjno -magazynowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., zlokalizowanej na terenie podstrefy Stalowa Wola w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej ?EURO -PARK WISŁOSAN ?. Wśród stref wystawienniczych znalazły się m.in.: strefa Polskiej Wystawy Gospodarczej; strefa Województwa Podkarpackiego; strefa Urzędu Miasta Stalowa Wola, w której zaprezentowano m.in. wyróżniające się lokalne przedsiębiorstwa; strefa ARP S.A.


Kram stawia na inwestycje
W ostatnich miesiącach minionego roku Kram Polska poinformował, że przy zakładzie produkcyjnym w Dzierzgoniu powstaje nowa hala magazynowa. A to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na opakowania papierowe.
Wraz z rozwojem nowych technologii produkcyjnych i wprowadzaniem innowacyjnych produktów do oferty, pojawiła się konieczność rozbudowy zaplecza magazynowego. Dlatego prace nad nową inwestycją ruszyły bardzo dynamicznie. Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2020 r. W związku z rozbudową infrastruktury można się spodziewać także nowych miejsc pracy, tak ważnych dla tego regionu.
Zakład w Ostrowcu też się zmieni
Pojawiło się też zielone światło co do rozbudowy zakładu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wszystko było dotychczas uzależnione od władz województwa, które mogą przekształcić własność działek pod potrzeby Kram Polska. – Wszystko wydaje się, że procedura podąża w dobrym kierunku, bowiem mam wstępną deklarację Wojewody Świętokrzyskiego co do scalenia działek ? mówi prezes Zbigniew Przybysz. Jeśli to się uda, rozpoczniemy długo zapowiadaną inwestycję w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest szansa, że sam sprzęt pod potrzeby nowej linii byłby zakupiony jeszcze w tym roku, a sama rozbudowa zakładu zaplanowana byłaby w latach 2021 -2022.
O historii dotychczasowej współpracy z inwestorem wypowiedział się Jarosław Górczyński, prezydent miasta.
-Z firmą Kram współpracujemy już od 10 lat. Można powiedzieć, że jest to modelowe współdziałanie miasta z inwestorem. Początki inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim były trudne. Zaczęło się w niełatwych okolicznościach, od przejęcia od upadłego Interspeedu przedsiębiorstwa Eko ? Pak, funkcjonującego na ul. Gulińskiego. Wykwalifikowana i zaangażowana kadra pracowników przesądziła o decyzji o inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z naszej strony zapewniliśmy inwestorowi lokalizację dla nowego zakładu oraz pełne wsparcia w trakcie powstawania inwestycji. Przyjazna polityka podatkowa miasta, polegająca na niepodnoszeniu podatków lokalnych, również nie jest bez znaczenia. Firmy widzą w nas stabilnego partnera. Proszę spojrzeć na liczbę osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie oraz park maszynowy. W 2016 r. w firmie pracowało 65 osób, dziś już 86. Cały park maszynowy przedsiębiorstwa zastąpiły nowoczesne maszyny czołowych europejskich producentów. 25% produkcji z Ostrowca trafi a na rynki eksportowe. Firma rozwija się szybko, reinwestując wypracowane zyski w rozwój ostrowieckiego zakładu. Pierwsze kroki do rozbudowy przedsiębiorstwa zostały podjęte w 2017 r. Inwestor nabył od gminy nieruchomości o powierzchni 0,73 ha. Jednak, aby nabywca był jego 100% właścicielem, potrzebna jest zgoda odpowiedniego organu. Wspieraliśmy inwestora w tych staraniach, organizując spotkania z byłą wojewodą świętokrzyską Agatą Wojtyszek. Niestety decyzja była odmowna. Zielone światło dla inwestycji zapalił dopiero obecny wojewoda Zbigniew Koniusz. Mam nadzieję, że złożona deklaracja zostanie podtrzymana i uda się ostatecznie zakończyć tę sprawę, a inwestycja stanie się faktem ? wyjaśnia prezydent miasta.

Zdjęcie w kancelarii notarialnej ? podpisanie aktu notarialnego na zakup miejskiej nieruchomości na potrzeby rozbudowy zakładu, 4 stycznia 2017 roku
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *