“Stolice Polski” na Wschodzie

Indywidualną wystawę ostrowieckiego artysty plastyka Tadeusza Kurka pod tytułem „Stolice Polski” tym razem mogą oglądać mieszkańcy Litwy.
Prezentacja, którą stanowi 50 prac artysty, jest wystawiona w Domu Polskim w Nowych Święcinach. Jej otwarcia dokonał dyrektor ośrodka, Edward Jediński. Wydarzenie swoim patronatem objęło Stowarzyszenie Wspólnota Polska w Warszawie, gdzie prace były wystawione w połowie listopada.


Z ziemi święciańskiej prace wyruszą do innych miejsc za wschodnią granicą, gdzie będą prezentowane tamtejszej Polonii. Ekspozycja odwiedzi również Estonię, Łotwę, Ukrainę i Białoruś. W ramach wernisażu w Domu Polskim czytany był wiersz ostrowieckiego poety, Szymona Lady, pod tytułem „Biało –czerwona”, stanowiący uzupełnienie wystawy. Przypomnijmy, że cykl prac „Stolice Polski” był już prezentowany Polonii na czterech kontynentach: w Ameryce Południowej, Australii, Azji i w RPA.
-To ogromna satysfakcja dla każdego artysty, którego prace są oglądane we wszystkich galeriach świata oraz wzbudzają wiele pozytywnych emocji i opinii. Marzyłem o tym od wielu lat –puentuje T. Kurek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *