Osłabiony KSZO

Piłkarze ręczni KSZO na tydzień przed inaugurującym rundę rewanżową w grupie C I ligi meczem w Puławach z rezerwami Azotów, rozegrali w Kielcach spotkanie sparingowe z AZS UJK. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały przegrali 31:35. Mecz był wyrównany, ale kielczanie, którzy nieoczekiwanie znakomicie spisują się w rozgrywkach pierwszoligowych, wykazali się lepszą skutecznością.

Kontuzje komplikują pewne rozwiązania, zwłaszcza że nasz zespół chce wygrać dwa pierwsze mecze w rundzie rewanżowej, z Azotami II i UW Warszawa i w ten sposób zbudować dobrą atmosferę w szatni.

-Na pewno rezerwy Azotów będą w walce z nami wzmocnione i będzie to dla nas trudny mecz, zresztą każdy w tej rundzie będzie trudny, bo możliwe jest, że nasz ligowy byt będzie się rozstrzygał nawet w ostatniej kolejce ? podkreśla nasz szkoleniowiec.

Podzielamy tę opinię, bo zanosi się na ciężką walkę zespołów o utrzymanie, ale i o awans do Superligi. Szansę wywalczenia pierwszego miejsca w tabeli ma przecież aż pięć drużyn. Zapowiada to niezwykłą rywalizację w grupie C, która uchodzi za najsilniejszą  w I lidze.

Nie tylko w naszej opinii w porównaniu z pierwszą rundą KSZO prezentuje się ciekawie. Zawodnicy grają płynnie, popełniają mniej błędów, a zespół prezentuje się bardziej wszechstronnie.

Zapewne mogą grać jeszcze lepiej, tym bardziej, że z Mistrzostw Azji w Piłce Ręcznej wrócił już do zespołu Ali Mehdizadeh, który z reprezentacją Iranu wywalczył w nich 6 miejsce. Trener Strząbała nie obawia się, że Pers będzie miał kłopoty z wpompowaniem się jakby nie było w nowy zespół. To zawodnik tej klasy, że z pewnością będzie wiedział, jak dostosować się do nowej gry taktycznej drużyny. Z pewnością jego lewa ręka na prawym rozegraniu stworzy drużynie większe możliwości, zwłaszcza w grze ofensywnej.

Przypominamy tabelę i rozkład gier w najbliższej kolejce:

Przed nami

12 kolejka: AZS UJK Kielce – KPR Legionowo; Wisła II Płock      – AZS AWF Biała Podlaska; Czuwaj Przemyśl – MTS Chrzanów; MKS Padwa Zamość – NLO SMS ZPRP Kielce; AZS UW Warszawa – KSSPR Końskie; Azoty II Puławy – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski (8 lutego, sobota, 17:00).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *