Fotograficzne zmiany

Po tym, jak Andrzej Łada odszedł na emeryturę, a na stanowisku kustosza Galerii Fotografii MCK zastąpił go Stanisław Dunin -Borkowski, w minionym tygodniu doszło do kolejnych zmian. Mirosław Radomski został nowym prezesem Fotoklubu Galeria MCK.
Wspierać go będą jako wiceprezesi: Stanisław Dulny i Stanisław Dunin -Borkowski.
Po rezygnacji złożonej przez Andrzeja Ładę, założyciela Fotoklubu, pierwszego prezesa, wyboru jego następcy większością głosów dokonali członkowie ostrowieckiego fotoklubu, który istnieje od stycznia 2003 r. Obecnie skupia ponad trzydziestu twórców z naszego miasta, regionu i innych ośrodków (m.in. Kielce, Rzeszów, Warszawa).
Wybór padł na Mirosława Radomskiego, który na co dzień mieszka w Kunowie, z zawodu jest inżynierem elektrykiem, a należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i był współzałożycielem Fotoklubu Galeria MCK. Jego dziełem jest poświęcony kamieniarce kunowskiej album ?Kamienne oblicza?. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, organizował oraz uczestniczył w plenerach fotograficznych, ma na koncie nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych.
Początkowo interesował się fotografią tradycyjną i cyfrową, w ostatnich latach koncentruje się na fotografii otworkowej i talbotypii. Fotograficy z Ostrowca mają kilka nowych pomysłów, które chcieliby wcielić w życie. Wśród nich znajduje się współpraca z innymi fotoklubami w terenu Polski, także na zasadzie
wzajemnych plenerów. Chcą również częściej pojawiać się w przestrzeni miejskiej realizując kolejne przedsięwzięcia. Swoją twórczość i fascynacje pragną prezentować w oparciu o indywidualne prezentacje. Nie wykluczają również zmiany przestrzeni wystawienniczej, która byłaby wzbogacona o siedziska, pufy, czy meble z palet, aby wernisaże stały się mniej formalne. Do tego są plany ustawienia regałów z fotograficznymi albumami, czy branżowa prasą, z której mogły skorzystać każdy odwiedzający.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *