Łukasz Dąbrowski w pierwszym polskim filmie erotycznym.  ?365 dni? ostrowieckiego aktora (zdjęcia)

Ostrowczanin Łukasz Dąbrowski gra rolę ochroniarza głównego bohatera filmu ?365 dni?.  Jak mówi, to film, jakiego w Polsce jeszcze nie było.  To nie kolejna komedia romantyczna, ale opowieść o pożądaniu i pragnieniach.

W miniony czwartek odbyła się premiera filmu. Jego fabuła opiera się na działalności Massimo Torricelli, młodego i przystojnego szefa sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Właśnie w rolę jednego z jego ochroniarzy wciela się Łukasz. Laura Biel, to z kolei dyrektor sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. By podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo ? najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na? pokochanie go.

W rozmowie z nami Łukasz opowiedział o pracy na planie pierwszego polskiego erotyku. Zapowiada, że o tym filmie jeszcze długo będzie głośno, a przecież do kin wszedł dopiero w miniony piątek. Zapewne czekają nas jeszcze chyba dwie jego kontynuacje. Czy już oglądaliście film, czy wybieracie się na niego do kina ?Etiuda??

-Film powstał na podstawie książki autorstwa Blanki Lipińskiej, która otrzymała za jej trzecią część nagrodę Bestsellera Empiku 2019 roku? – mówi Łukasz Dąbrowski. ?Blanka pisze głównie dla kobiet i film chyba także zawładnie tą piękniejszą częścią widowni kinowej.

-Geniusz Blanki Lipińskiej i Tomka Mandesa polega na tym, że udało im się przenieść na ekran wszystko to, co zawiera książka, czyli cały ten erotyzm i namiętność między Laurą i Massimo ? opowiada 29-letni Michele Morrone, filmowy Massimo.

Łukasz do zapowiadającego się na hit filmu ?365 Dni? trafił nie z castingu, a po odegranej brawurowo roli szefa gangsterów ?Lupo? w komedii kryminalnej ?Na bank się uda?. ?365 Dni? wyprodukowała zresztą ta sama ekipa. Łukasz w erotyku jest ochroniarzem Massimo.

-Podczas kręcenia filmu miałem sporą frajdę, bo zdjęcia do niego odbywały się w niezwykle urokliwych, większych i mniejszych, miastach i miasteczkach południowych Włoch ? opowiada Łukasz. ?Pracowało mi się znakomicie. Film jest wysokobudżetowy, toteż nie oszczędzano przy jego produkcji dosłownie na niczym. Zarówno zdjęcia Bartka Cierlicy, jak i dźwięk Marcina Matlaka, są na najwyższym poziomie.

Łukasz Dąbrowski podkreśla, że nie ma co porównywać ?365 dni? do filmu ?50 twarzy Greya?, co akcentuje krytyka filmowa.

-To, moim zdaniem, ostrzejszy w swym charakterze erotyk od amerykańskiej produkcji. Bardziej śmiałe są nawet sceny męskiej nagości ? twierdzi Łukasz. ?Polski widz na pewno po obejrzeniu ?365 dni? będzie mógł lepiej zrozumieć cały ten świat pożądania, erotyki i głęboko skrywanych pragnień. Obraz może rozpalić emocje. Owszem, zyskał status erotyku, ale moim zdaniem to jest film o miłości.

Łukasz w filmie, wyreżyserowanym przez Barbarę Białowąs według scenariusza Tomasza Klimali i ze scenografią Agnieszki Bartold, występuje u boku sław polskiego kina. W Laurę Biel wcieliła się, debiutująca na wielkim ekranie Anna-Maria Sieklucka, a Massima Torricellego, jak już wspomnieliśmy, gra włoski gwiazdor Michele Morrone. W filmie występują: Tomasz Stockinger (ojciec Laury), Magdalena Lamparska (Olga ? najlepsza przyjaciółka Laury), Natasza Urbańska (Anna), Natalia Janoszek (Karolina), Otar Saralidze (Domenico) oraz Bronisław Wrocławski (Mario), Grażyna Szapołowska (matka Laury), Przemysław Sadowski i Michał Mikołajczak. Producentami są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes.

Co ciekawe, w filmie występuje także związana z Ostrowcem Świętokrzyskim kolejna nasza aktorka, Agnieszka Warchulska, która z kolei wcieliła się w rolę dyrektora banku.

Łukasza możemy także oglądać w filmie ?Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa?, w którym gra tym razem nie postać spod ciemnej gwiazdy, a policjanta, a także w takich serialach, jak ?Na Wspólnej? i ?Korona Królów?. W serialu ?Korona Królów? gra postać fikcyjną, duchownego i mistrza poruszania się po życiowej szachownicy. ?Na Wspólnej? na szklanym ekranie pojawia się jako zatrudniony przez mafię ochroniarz Rychu.

Ostrowiecki aktor mieszka na stałe w Krakowie i regularnie gra w tamtejszym Teatrze Współczesnym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *