Motor lepszy w meczu sparingowym. Piłkarze KSZO muszą wyciągnąć wnioski…

Mecz sparingowy. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Motor Lublin 1:3 (0:2).

0:1 – Dominik Kunca, 31 min. (z rzutu karnego)
0:2 – Bartosz Rymek, 44 min.
1:2 – Wojciech Trochim, 61 min. (z rzutu karnego)
1:3 – Filip Wójcik, 90 min.+3

KSZO (I połowa): Lipiec – Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek – Bełczowski, Kasperkiewicz, Laskoś, Chrzanowski, Trochim- Grunt.
KSZO (II połowa): Lipiec – P. Cheba, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek – Persona, Chudyba, Imiołek, Pawlik, Trochim – Gębalski.

Motor (I połowa): Olszewski ? Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany I, Kunca, Rymek, Duda, Swędrowski, Ceglarz, Paluch.
Motor (II połowa): Kalinowski ? zawodnik testowany II, Cichocki, Łukasik (90.Zbiciak), Michota, Nowak, Król, Kumoch, Darmochwał, Wójcik, Ropski.

Lubelska jedenastka na tym etapie przygotowań zademonstrowała lepszą organizację gry i większe zrozumienie na boisku, a że – jak zauważył nasz trener Marcin Sasal – piłkarze KSZO popełniali błędy i nie najlepiej prezentowali się zwłaszcza w środkowej strefie boiska, to i nie dziwi rezultat tego jakże pożytecznego spotkania kontrolnego.
KSZO rozpoczął spotkanie dobrze i miał swoje sytuacje, ale od 20 min. nasz zespół zaczął poczynać sobie zbyt nerwowo w grze defensywnej. W II połowie pomarańczowo-czarni zagrażali już tylko głównie po stałych fragmentach gry.
Sporo kontrowersji przyniosły podyktowane w meczu oba rzutu karne, zwłaszcza ten pierwszy, po którym lublinianie objęli prowadzenie, gdyż zarówno sami piłkarze, jak i kibice widzieli, że faul popełniony został przed, a nie w obrębie pola karnego.
W potyczce z lublinianami testowany był Dawid Chudyba, młodzieżowiec z Wisły Puławy.