Zamknij

Motor lepszy w meczu sparingowym. Piłkarze KSZO muszą wyciągnąć wnioski...

14:39, 15.02.2020 Dariusz Kisiel
Skomentuj

Mecz sparingowy. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Motor Lublin 1:3 (0:2).

0:1 - Dominik Kunca, 31 min. (z rzutu karnego)

0:2 - Bartosz Rymek, 44 min.

1:2 - Wojciech Trochim, 61 min. (z rzutu karnego)

1:3 - Filip Wójcik, 90 min.+3

KSZO (I połowa): Lipiec - Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek - Bełczowski, Kasperkiewicz, Laskoś, Chrzanowski, Trochim- Grunt.

KSZO (II połowa): Lipiec - P. Cheba, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek - Persona, Chudyba, Imiołek, Pawlik, Trochim - Gębalski.

Motor (I połowa): Olszewski ? Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, zawodnik testowany I, Kunca, Rymek, Duda, Swędrowski, Ceglarz, Paluch.

Motor (II połowa): Kalinowski ? zawodnik testowany II, Cichocki, Łukasik (90.Zbiciak), Michota, Nowak, Król, Kumoch, Darmochwał, Wójcik, Ropski.

Lubelska jedenastka na tym etapie przygotowań zademonstrowała lepszą organizację gry i większe zrozumienie na boisku, a że - jak zauważył nasz trener Marcin Sasal - piłkarze KSZO popełniali błędy i nie najlepiej prezentowali się zwłaszcza w środkowej strefie boiska, to i nie dziwi rezultat tego jakże pożytecznego spotkania kontrolnego.

KSZO rozpoczął spotkanie dobrze i miał swoje sytuacje, ale od 20 min. nasz zespół zaczął poczynać sobie zbyt nerwowo w grze defensywnej. W II połowie pomarańczowo-czarni zagrażali już tylko głównie po stałych fragmentach gry.

Sporo kontrowersji przyniosły podyktowane w meczu oba rzutu karne, zwłaszcza ten pierwszy, po którym lublinianie objęli prowadzenie, gdyż zarówno sami piłkarze, jak i kibice widzieli, że faul popełniony został przed, a nie w obrębie pola karnego.

W potyczce z lublinianami testowany był Dawid Chudyba, młodzieżowiec z Wisły Puławy.