Szachowe Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego. Rywalizacja w Ostrowieckim Browarze Kultury (zdjęcia)

W miniony weekend w Ostrowieckim Browarze Kultury rozegrano ? zorganizowaną przez nasz klub Hetman – I rundę Drużynowych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych. Do udziału w zawodach zgłosiło się 30 drużyn z 10 świętokrzyskich klubów szachowych.

Zmaganiom 120 najlepszych szachistów w województwie oczywiście towarzyszyły emocje, a rywalizację toczono w trzech grupach wiekowych ? open seniorzy, do lat 18 i młodzików do lat 10.
W ubiegłorocznych mistrzostwach szachiści ostrowieckiego Hetmana, który co ciekawe istniej już 50 lat, zajęli pierwsze miejsca w grupie młodzików i drugie w grupie seniorów i trzeci w grupie do lat 18. W tym roku dwie nasze szachistki ? Anna Michalczyk i Katarzyna Karyś ? zakwalifikowały się do udziału w mistrzostwach Polski. W tym roku w naszym mieście rozegrany zostanie w dniu 15 marca II Memoriał Ryszarda Nowickiego.
Kolejna edycja i uroczysta dekoracja mistrzostw województwa odbędzie się w Kielcach w dniach 21 i 22 marca.
W Drużynowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w szachach klasycznych wystartowało 6 zespołów z klubu szachowego HETMAN.
*W grupie OPEN (seniorzy) – I drużyna: Michał Choina, Adam Adam, Tomasz Skrzypczak, Marek Rega; II drużyna: Marek Rega, Adam Spała, Kazimierz Dybiec, Mirosław Wesołowski, Piotr Podeszwa.
*Juniorzy (do lat 18) – I drużyna: Jan Choina, Oliwier Mazonik, Alan Nowocień, Katarzyna Karyś; II drużyna: Jan Kaleta, Jakub Karyś, Maciej Kateusz, Michalina Kwiatkowska.
*Młodzicy (do lat 10) – I drużyna: Franciszek Wiśniewski, Antoni Gołąb, Kacper Mierzejewski, Anna Michalczyk; II drużyna: Fryderyk Kita, Bartosz Pietruszka, Patryk Gębura, Weronika Bezak.
Na półmetku rozgrywek seniorzy Hetmana z pierwszego składu prowadzą z kompletem 4 zwycięstw. Pokonali kolejno MCK Skarżysko II 3,5:0,5, LUKKS Kielce 2,5:1,5, drugi zespół Hetmana 4:0 i VICTORIĘ Komplexbud Kielce 3,5:0,5. Juniorzy plasują się na miejscu czwartym po zwycięstwach nad MCK Skarżysko 3,5:0,5 i LUKKS Nietulisko Duże 4:0 oraz porażkach z Victorią Kielce 1,5:2,5 i LUKKS Kielce 1:3.Młodzicy zajmują miejsce piąte po zwycięstwach nad LUKKS Kielce II 2,5:1,5, Hetmanem II 3:1, LUKKS Nietulisko Duże 4:0, i porażce z LUKKS Kielce 1,5:2,5.
Stowarzyszenie Szachowe Hetman Ostrowiec zaprasza wszystkich miłośników gry w szachy do udziału w Mistrzostwach Ostrowca Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych, rozgrywanych w 6 kategoriach: 8, 10, 14 i 18 lat oraz open i amator. Uroczyste rozpoczęcie zawodów nastąpi 21 lutego o godz. 16 w PSP 1 przy ulicy Trzeciaków. Zgłoszenia prosimy kierować na adres jaroslaw.choina@op.pl lub bezpośrednio do sędziego głównego Jarosława Choiny tel. 604 962 690.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *