Mecz sparingowy. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Kraśnik 1:0

Mecz sparingowy. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Stal Kraśnik 1:0 (0:0).

1:0 – Marcin Kaczmarek, 75 min.

KSZO: Zacharski – Chudyba, Tadrowski, Mężyk, Kaczmarek, – Persona, Laskoś, Kasperkiewicz, Trochim, Chrzanowski ? Grunt oraz Lipiec, Rząsa, Bełczowski, Gębalski, Ziółkowski, Cheba. Trener: Marcin Sasal.

Stal Kraśnik zajmuje 5 miejsce w tabeli, a nad naszym KSZO plasującym się z kolei na 13 miejscu w III-ligowej tabeli ma tylko 3 pkt. przewagi. Sobotni sparing, po raz pierwszy w tym roku rozegrany na naturalnej trawie boiska przy ulicy Różanej, zapowiadał się na niezwykle wartościowy i takim też był. Oba zespoły grały twardo, bez odstawiania nóg, toteż temperamenty piłkarzy studził nie tylko sędzia, ale i obaj szkoleniowcy.

W I połowie bohaterem naszego zespołu był niewątpliwie Konrad Zacharski. Wychowanek KSZO trzykrotnie wykazał się instynktem bramkarskim, chroniąc zespół przed utratą gola po strzałach Skrzyńskiego, Króla i Dwórzyńskiego. Nasz zespół, owszem, grał w miarę płynnie, ale do 25 metra przed bramką Stali. Brakowało mu skutecznego i otwierającego drogę do bramki podania, a także większego polotu w akcjach ofensywnych, no i oczywiście dokładności w grze.

W pomarańczowo-czarnej ekipie w roli prawego obrońcy sprawdzany był Dawid Chudyba. Na prawej pomocy zagrał tym razem Tomasz Persona, a na lewej Jakub Chrzanowski.   

Po zmianie stron, Stal posiadała optyczną przewagę, ale to KSZO zdobył gola. Stało się to w 75 min., w której pięknym strzałem Marcin Kaczmarek zaskoczył golkipera Stali, Jakuba Borusińskiego. Stal, zanosi się na to, będzie trudnym rywalem w wiosennych rozgrywkach. Co prawda zespół opuścił trener Jarosław Pacholarz i tacy gracze, jak Julien Tadrowski (przeszedł do KSZO 1929), Rafał Król (Motor Lublin), Sebastian Ciołek (Sokół Sieniawa), ale zespół prowadzi dobry trener Bohdan Bławacki, a nasi goście chwalili się pozyskaniem niezwykle pożytecznego Przemysława Dwórzyńskiego z Błonianki Błonie.

W naszym zespole nie mogli wystąpić narzekający jeszcze na urazy Mateusz Mąka, który w tym tygodniu ma już wznowić treningi oraz Jan Imiołek.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Mecz sparingowy. *KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Kraśnik 1:0

  • 23/02/2020 at 19:51
    Permalink

    królestwo za napastnika lub ofensywnego pomocnika, taki powinien zawiesić baner zarząd

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *