Dlaczego lampy nie świecą?

Drygulec. Mieszkaniec gminy Wojciechowice zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie nie świecących lamp.
Problem ten pojawił się pod koniec ubiegłego roku przy drodze wojewódzkiej nr 755.
-Jest to często użytkowana droga zarówno w dzień, jak i nocą. Na dodatek jest tu przejazd kolejowy i oświetlenie jak najbardziej potrzebne. Tymczasem na 20 nowych lamp zdarza się tak, że 6 lub 8 nie świeci. Korzystam z tej drogi wczesnym rankiem, inni też ją użytkują jadąc do pracy. Interweniowałem pod koniec ubiegłego roku, kiedy zauważyłem ten problem. Jednak od tamtego czasu nic w tym temacie się nie dzieje, a lampy dalej nie świecą.
Udaliśmy się w miejsce wskazywane przez czytelnika. Faktycznie nie świeciło tam 8 lamp. Zwróciliśmy się do Rejestru Dróg Wojewódzkich w Staszowie, który zajmuje się tego typu sprawami.
-Temat jest nam znany. Przedmiotowe lampy są na gwarancji, stąd też zwróciliśmy się do firmy, która miała zająć się lampami przy drodze wojewódzkiej nr 755 do końca lutego br. Z uwagi na duża liczbę zleceń firma zwróciła się o wydłużenie tego terminu do końca marca br., na co otrzymała zgodę -mówi pracownik RDW.
Pozostaje więc mieszkańcom uzbroić się w cierpliwość, zaś pozostałym użytkownikom drogi zachować ostrożność. Miejmy nadzieję, że tym razem firma wywiąże się z terminu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *