Prosto z sądu. Śmiertelna rana od noża

Od jednego ciosu nożem, zadanego w szyję, zginął 39-latek. Tragedia ta rozegrała się w dniu 8 czerwca 2019 r., ok. godz. 17.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w jednym z mieszkań przy ul. Samsonowicza.
-W dniu 18 lutego 2020 r. przed Sądem Okręgowym w Kielcach rozpoczął się proces w tej sprawie ? mówi Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski. Na ławie oskarżonych zasiada dwóch mężczyzn: Mateusz K. oraz Damian W.
Pierwsze ustalenia
Bezpośrednio przed zabójstwem pomiędzy dwoma mieszkańcami bloków przy ul. Samsonowicza doszło do kłótni. Jak się potem okazało, w jej trakcie 23-letni Mateusz K. zadał 39- latkowi cios nożem w szyję.
-Cios, zadany pokrzywdzonemu, okazał się śmiertelny, co potwierdziła sekcja zwłok ?poinformowała aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Do sprawy zatrzymano także 21-letniego Damiana W., który – jak wynikało ze wstępnych ustaleń – mógł mieć związek ze zdarzeniem z dnia 8 czerwca 2019 r.
Był na przepustce
Początkowo policjanci nie podawali szczegółów tego zdarzenia. Rozmawiałem z mieszkańcami, którzy byli bardziej rozmowni.
-On był tu chyba na przepustce, a jak tylko się pojawił, to sąsiedzi nie dawali mu żyć ?mówi młoda kobieta. Chodzili za nim, stale coś od niego chcieli. Mówili, że ma stąd zniknąć albo coś w tym stylu. Za każdym razem szarpali go, podobno nawet wcześniej dźgnęli go nożem lekko w nogę. Chciałem wiedzieć, czy to prawda, że nie tylko nóż, ale i siekiera były używane przez uczestników tej scysji?
-Słyszałam, że on miał się zamachnąć siekierą, ale tamten, co mu dokuczali, był szybszy i uderzył go nożem w szyję ?usłyszałem od mieszkanki bloku.
Moje rozmówczynie powiedziały, że chyba tak musiało być, gdyż wszędzie tam, gdzie żyją ludzie z tzw. trudnymi życiorysami, to zwykle dochodzi do takich czynów. Pewnie nic złego by się nie stało, gdyby tylko dali tamtemu spokój i nie łazili za nim, i go nie straszyli. Teraz to już mleko się rozlało.
Prokurator w akcji
Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadziła śledztwo, dotyczące zabójstwa 39-letniego mieszkańca miasta.
-Bezpośrednio po zadaniu śmiertelnego ciosu sprawca uciekł i ukrył się w pobliskim lesie, gdzie wkrótce został odnaleziony przez funkcjonariuszy policji i zatrzymany ?mówił prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.
Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przy udziale funkcjonariuszy policji wykonane zostały oględziny, w toku których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, w tym nóż, którym posługiwał się 23- latek. Przesłuchano pierwszych świadków. Wykonano także sekcję zwłok, a wydana po niej wstępna opinia biegłego potwierdziła, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana powstała od ciosu nożem.
Prokurator przedstawił Mateuszowi K. zarzut zabójstwa.
-23-latek, przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanego mu czynu ?mówi Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski. Skorzystał z prawa do składania wyjaśnień, których treści dla dobra śledztwa nie można ujawnić. Drugą osobą, zatrzymaną w tej sprawie, był 21-letni Damian W. Prokurator przedstawił mu trzy zarzuty, w tym podżegania do zabójstwa, oraz kierowania gróźb i naruszenia nietykalności cielesnej innej ustalonej pokrzywdzonej.
-Przesłuchany w charakterze podejrzanego, Damian W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów ?stwierdza Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski. Damian W. złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa również nie można obecnie ujawnić.
Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o zastosowanie wobec każdego z podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obu podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Sprawa jest w toku. Sąd wyznaczył trzy kolejne terminy rozpraw.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *