Namierzony i osądzony. Popełnił ponad 70 wykroczeń drogowych i zdobył 259 punktów karnych!

35-latek z powiatu opatowskiego, we wrześniu i październiku 2019 r., popełnił ponad 70 wykroczeń drogowych na ulicach gminy Ożarów.

Kierując pojazdem marki Volvo wielokrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego. Nie wiedział, że niemal każdy jego wyczyn był rejestrowany.

 -Pracujący nad sprawą mundurowi naliczyli mężczyźnie 259 punktów karnych ?mówią policjanci. Najczęstszym wykroczeniem, popełnianym przez 35-latka, było niestosowanie się do znaków drogowych, zarówno pionowych jak i poziomych.  Cały materiał dowodowy trafił do sądu. Finał tej sprawy miał miejsce w połowie stycznia bieżącego roku. Lekceważenie prawa drogowego, podsumowane zostało wysoką grzywną i wystosowaniem wniosku o sprawdzenie kwalifikacji.

Teraz 35-latkowi przyjdzie ponownie zasiąść za kierownicą auta egzaminacyjnego, by udowodnić, że przepisy drogowe są mu znane. W przypadku niepowodzenia na pierwszym egzaminie, będzie konieczne ponowne przystąpienie do całego kursu na prawo jazdy.

Sprawa wyszła na jaw pod koniec listopada ubiegłego roku, kiedy to na adres skrzynki mailowej ?Stop agresji drogowej? wpłynęło kilkadziesiąt nagrań, na których uwiecznione zostały wykroczenia drogowe 35-latka kierującego osobowym Volvo.

Skrzynka mailowa ?Stop agresji drogowej? to jedno z narzędzi świętokrzyskiej drogówki, za pomocą którego każdy może przesłać do funkcjonariuszy zarejestrowane wykroczenie drogowe. Coraz więcej kierujących posiada na wyposażeniu swojego auta kamerkę rejestrującą przebieg jazdy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *