Z Czuwajem, jak równy z równym do 40 minuty meczu…

I liga piłki ręcznej. Grupa C. *KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski ? Czuwaj Przemyśl 26:32 (14:16).

KSZO: Kijewski, Piątkowski, Baran ? Chmielewski 4, Jeżyna 5, Kogutowicz 1, Mehdizadeh 5, Włoskiewicz 3, Skuciński 5, Wojkowski 1, Rusin, Cukierski 1, Granat, Pawlik. Trener: Tomasz Strząbała.

Kary: 14 min. Karne: 7/7.

Czerwona kartka: Adrian Wojkowski (40 min., z gradacji kar).

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Iwasieczko ? Kielar 1, Biernat 3, Stołowski 3, Kubik 1, Bajwoluk 1, Mateusz Nowak 2, Pedryc 1, Dutka 3, Kulka 4, Maciej Kubisztal 9, Michał Kubisztal 3, Andrzej Nowak, Guzdek.  Trener: Krzysztof Błażkowski.

Kary: 10 min. Karne: 2/1.

Sędziowali: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (0baj Radom). Widzów: 320.

Wojownicy w starciu z walczącym o awans do Superligi Czuwajem rozpoczęli mecz źle i przegrywali 0:3 i 2:5. Szybko jednak zwarli szeregi i na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w 16 min. objęli prowadzenie 8:7, a w 21 min. wygrywali 10:9.  Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się nasz młody skrzydłowy, Filip Chmielewski. Bardzo dobrze bronił także Kasper Kijewski. W końcowej fazie I połowy dokładniejsi, zwłaszcza w grze ofensywnej, byli jednak przemyślanie i to oni schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron, praktycznie do 41 min., gdy na tablicy widniał wynik 19:21, toczył się wyrównany bój. Niestety, czerwoną kartką, wynikającą z gradacji kar, ujrzał Adrian Wojkowski. W starciu z tak renomowanym przeciwnikiem odezwała się na dodatek zbyt krótka ławka w naszej ekipie i od stanu 21:26 w 47 min. Czuwaj niepodzielnie rządził na parkiecie ostrowieckiej hali.

Ostatecznie, przegrana różnicą sześciu bramek nie przynosi wstydu ostrowczanom, a przeciwnicy po zwycięstwie w Ostrowcu mogą się cieszyć z powrotu na pozycję wicelidera.