Juniorzy rywalizowali w Łodzi. Dziewięciu waterpolistów KSZO powołanych do kadry

W Łodzi rozegrano I rundę II etapu mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce wodnej. Podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego w sobotę ulegli Alfie Gorzów Wielkopolski 9:17 oraz pokonali WTS Bytom 32:17.
Nasza drużyna w starciu z gorzowską Alfą, która jest faworytem rozgrywek w tej grupie wiekowej, miała wyjątkowego pecha. Prowadziła co prawda po pierwszej kwarcie 5:3, ale kontuzji torebki stawowej palca lewej ręki doznał Sebastian Bartosik.
W zespole trzeba było dokonać zmiany ustawienia, co szybko przełożyło się na wynik, gdyż drugą kwartę KSZO przegrał 0:6. Później rozpoczęła się nerwowa pogoń za wynikiem, a jak wiemy trudno w takich okolicznościach o dobrą grę. Trzecią kwartę KSZO przegrał 1:4, a czwartą 3:4.
Z kolei w meczu z najsłabszym, o dziwo, zespołem z Bytomia, KSZO, owszem zdobył aż 32, ale też stracił aż 17 bramek. Nie był to efekt dobrej gry bytomian, ale popełnianych seryjnie przez ostrowczan błędów w obronie.
Nic dziwnego, że nasi waterpoliści przystąpili do niedzielnego meczu z gospodarzami, Neptunem Łódź, żądni zwycięstwa. Łodzianie w pełni korzystali w tym spotkaniu z ogrania na własnym boisku. Ostrowczanie z kolei wolą występować na większych obiektach, niż łódzki obiekt pływacki. Zapowiadała się ciekawa konfrontacja. Po pierwszej kwarcie KSZO prowadził 7:5, a po trzeciej 15:10. Ostatecznie, po nieco nerwowej końcówce ostrowczanie wygrali spotkanie 17:16. Trener Robert Serwin kręcił jednak nosem, bo nasi gracze popełnili masę błędów własnych. Druga runda II etapu eliminacji rozegrana zostanie pod koniec marca wGliwicach.
KSZO zagrał w Łodzi składzie: Jan Skaliński, Jakub Szwagierczak ? Aleksander Ozga, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Walesic, Sebastian Bartosik, Maksymilian Krakowiak, Filip Rasiński, Daniel Idzikowski, Brajan Nochelski, Jan Krzowski, Dariusz Woźniak. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.
Wyniki:
*UKS Neptun Łódź – WTS Polonia Bytom 18:10 (8:0, 8:2, 1:5, 1:3)
*Alfa Gorzów Wlkp. – KSZO Ostrowiec Św. 17:9 (3:5, 6:0, 4:1, 4:3)
*WTS Polonia Bytom – KSZO Ostrowiec Św. 17:32 (5:7, 4:8, 3:9, 5:8)
*UKS Neptun Łódź – Alfa Gorzów Wlkp. 13:24 (7:7, 2:6, 2:7, 2:4)
*Alfa Gorzów Wlkp. – WTS Polonia Bytom 32:11 (11:2, 2:2, 6:1, 13:6)
*UKS Neptun Łódź – KSZO Ostrowiec Św. 16:17 (5:7, 2:6, 3:2, 6:2)
Tabela grupy C:
1. Alfa Gorzów Wlkp.                     9:0             73:33
2. KSZO Ostrowiec Św.                 6:3             58:50
3. UKS Neptun Łódź                      3:6             47:51
4. WTS Polonia Bytom                  0:9            38:82

Wychowankowie KSZO – Aleksander Ozga, Brajan Nochelski, Kacper Nadbrzuchowski, Daniel Idzikowski, Maksymilian Krakowiak, Maksymilian Walesic, Jan Skaliński, Wiktor Staniszewski oraz Sebastian Bartosik ? otrzymali powołanie do reprezentacji Polski juniorów na zgrupowanie w serbskiej miejscowości Becej.
Będą tam przygotowywać się do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie w dniach od 1 do 5 kwietnia w Istambule. Rywalami młodych polskich waterpolistów będą takie drużyny, jak Turcja, Gruzja, Bułgaria, Ukraina, Polska.
Podczas zgrupowania w Beceju podopieczni trenerów Aleksandra Krstonosica, Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego rozegrają spotkania sparingowe, m.in. z serbskimi zespołami ligowymi oraz m.in. reprezentacjami Turcji, Białorusi, Czech, z którymi wezmą udział w turnieju w Istambule.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *