Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej po remontach

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej zakończono remonty i modernizacje.
Prace dotyczyły poprawy sfery bezpieczeństwa, jak i podniesienia komfortu przebywania pensjonariuszy w placówce.
Dla dyrektor Karoliny Nowak niezwykle ważne były prace związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców. Dotychczasowe systemy alarmowe oraz monitoring pozostawiały wiele do życzenia.
– Ze względu na specyfikę naszego Domu ważne było dla mnie stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego systemu bezpieczeństwa. Udało nam się to zadanie wykonać. Teraz mamy do dyspozycji profesjonalne systemy dozoru wizyjnego oraz alarmowo-napadowego. Całość kosztowała blisko 64 tysiące zł – wyjaśniła dyrektor placówki.
W wyniku prac remontowych dostosowano dotychczasowe pomieszczenia magazynowo-gospodarcze na potrzeby mieszkalne. Skorzystają z nich pensjonariusze, którzy są samodzielni i nie wymagają ciągłego nadzoru. Ponadto przeprowadzono kapitalny remont łazienki dla mieszkańców na I piętrze budynku.
– Łazienka wymagała remontu i dostosowania jej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymieniono tynki, glazurę, armaturę, oświetlenie oraz stolarkę drzwiową. Do tego pojawiła się m.in. wanna z otwieranym bokiem, co pozwoli na korzystanie z kąpieli także osobom, mającym problemy z poruszaniem się – mówi dyrektor Karolina Nowak.
Modernizacji doczekały się również pomieszczenia biurowo-administracyjne. Gabinet zabiegowy wzbogacił się o nowy elektrokardiograf, a do pokoi mieszkańców zakupiono m.in. łóżka, materace, stoliki i krzesła. Na wszystkie działania remontowo-modernizacyjne przeznaczono ponad 430 tysięcy zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *