Na waterpolistów można liczyć! Tylko oni nie przegrali

Uff? po przegranych naszych ligowych zespołów – piłkarskiego, siatkarskiego i piłki ręcznej z przyjemnością zrelaksowaliśmy się na Rawszczyźnie, gdzie w miniony weekend nasi piłkarze wodni zanotowali drugie i trzecie zwycięstwo w ekstraklasie.

To niesłychane, ale wciąż ? po tym, jak Waterpolo Poznań podzieliło się punktami z Alfą Gorzów – zachowują szansę nawet na wywalczenie nawet trzeciego miejsca w rozgrywkach i zdobycie brązowego medalu mistrzostw Polski! To byłoby dopiero wydarzenie, gdyby tę szansę wykorzystali…

Przed meczami z Arkonią nieco martwiliśmy się, bo po przygodach z własnym autem kontuzji nabawił się nasz kapitan, Igor Szląszkiewicz. Spędził kilka godzin w szpitalu. Na szczęście, nie było złamania i Igor z opuchniętą nogą przyglądał się wydarzeniom w basenie. Kapitan razem z nami miał powody do zadowolenia, bo zespół bez jakichkolwiek problemów pokonał ekipę ze Szczecina.

Koncert, zwłaszcza w sobotnim meczu, dał Aleksander Ozga, który w dwóch meczach, zdobył, bagatela, 16 bramek i jest teraz najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek. Świetnie wprowadził się do zespołu nasz nowy bramkarz Bartosz Kośka, który w niedzielę obronił dwa rzuty karne i trzykrotnie wychodził obronną ręką w sytuacjach sam na sam z przeciwnikami.

-Jasne, że tak w sobotę, jak i w niedzielę, z różnych względów, mieliśmy okresy słabszej gry, ale po drobnych korektach wszystko wracało do normy ? dzielił się z nami wrażeniami trener, Robert Serwin.

Faktycznie, w niedzielę nawet szczecinianie zbliżyli się do KSZO i było 8:6 i 9:7, ale w ostatniej kwarcie ostrowczanie włączyli szósty bieg i zagrali tak, że Arkonia na dobrą sprawę nie wiedziała, co się dzieje? Wystarczyło, że pomarańczowo-czarni podkręcili tempo akcji i kompletnie odpływali ekipie z miasta Gryfa. Tym samym, jako najmłodszy zespołów w ekstraklasie, praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. 


Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Arkonia Szczecin 14:5 (4:0, 3:3, 4:0, 3:2). B: Ozga 10, Nadbrzuchowski 2, Krakowiak 1, Walesic 1 – Wiśniewski 1, Radziński 4.

Najlepsi zawodnicy: Aleksander Ozga (KSZO) ? Paweł Radziński (Arkonia).


*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Arkonia Szczecin 18:9 (4:2, 4:4, 4:3, 6:0). B: Ozga 6, Kochański 4, Krakowiak 3, Nadbrzuchowski 2, Bartosik 1, Nochelski 1, Walesic 1 ? Wiśniewski 3, Banaszczak 3, Radziński 1, Rakoczy 1, A.Bajko 1.  

Najlepsi zawodnicy: Bartosz Kośka (KSZO) ? Paweł Radziński (Arkonia).

Sędziowali: Mateusz Ciuraj i Janusz Gottschalk.   


Zespoły zagrały w składach:              

KSZO: Jakub Krawczyk, Bartosz Kośka ? Sebastian Bartosik, Aleksander Ozga, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Maksymilian Walesic, Filip Rasiński, Piotr Kotaś. Trener: Robert Serwin.

Arkonia: Maciej Borkowski, Jan Wiśniewski, Marcin Banaszczak, Paweł Radziński, Jakub Banaszek, Oliwier Huzarski, Michał Rakoczy, Mikołaj Borkowski, Jerzy Bajko, Aleksander Bajko, Szymon Pajor. Trener: Tomasz Sypuła.


Aktualna tabela:

1.WTS Polonia Bytom        10         29:1       159-46

2.ŁSTW Łódź                        8          19:5       145-54

3.Alfa Gorzów Wlkp.           10        14:15      138-96

4.Waterpolo Poznań           10        12:18      99-148

5.KSZO Ostrowiec Św.        8          9:15       77-103

6.Arkonia Szczecin              10        0:30       37-208                                                                                

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *