Przejazd tylko dla służb ratowniczych i mundurowych

Wiele dyskusji wśród mieszkańców wywołała propozycja otworzenia przejazdu na ul. Siennieńskiej, przebiegającej przez os. Słoneczne.
Droga ta została zamknięta wiele lat temu ze względów bezpieczeństwa. Mieszkańcy przyzwyczaili się do braku przejazdu i ruchu samochodów. Propozycja otworzenia przejazdu wywołała więc wiele kontrowersji, a wniosek w tej sprawie złożyli komendanci i kierownicy ratunkowych służb medycznych i służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, których zdaniem brak przejazdu uniemożliwia skuteczne i szybkie dotarcie do miejsc wskazywanych na osiedlu, w celu udzielenia pomocy. Zamknięty przejazd powoduje, że służby ratunkowe i porządkowe muszą objeżdżać osiedle dookoła poprzez cztery skrzyżowania, tracąc cenny czas.
Zdania wśród mieszkańców były podzielone. Jedni, wskazując na brak przejść dla pieszych na drodze, uważali, że otworzenie przejazdu dla wszystkich kierowców zagrozi bezpieczeństwu innych użytkowników. Inni mieszkańcy mówili, że otworzenie drogi poprawi płynność ruchu, spowoduje jego rozłożenie, co zmniejszy korki na sąsiednich drogach. Sprawa znalazł też swoje odzwierciedlenie w dyskusji członków rady osiedlowej. Jak udało nam się ustalić, jest wstępna propozycja co do ulicy Siennieńskiej na os. Słonecznym i najprawdopodobniej zostanie ona otwarta do parkingu przy Alei Jana Pawła II, jedynie dla służb ratunkowych i policji, tak aby nie spowodować nadmiernego ruchu pozostałych pojazdów.
Wiąże się to z przebudową końca tego odcinka, usunięciem dotychczasowych urządzeń, w tym także drzewa i przesunięciem przejścia dla pieszych, które obecnie znajduje się w tym miejscu. Termin realizacji tego zadania nie jest jeszcze znany.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Przejazd tylko dla służb ratowniczych i mundurowych

  • 10/03/2020 at 20:26
    Permalink

    A to ciekawe,gdzie i kiedy przeprowadzane były dyskusje mieszkańców odnośnie otwarcia ul.Siennieńskiej.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *