Tylko u nas! Waterpoliści KSZO reprezentowali Polskę na turnieju w Serbii (zdjęcia)

Ośmiu wychowanków KSZO ? Aleksander Ozga, Brajan Nochelski, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Maksymilian Walesic, Jan Skaliński, Wiktor Staniszewski oraz Sebastian Bartosik wystąpiło w reprezentacji Polski juniorów w rozegranym podczas zgrupowania w serbskiej miejscowości Becej turnieju. Zagrali w nim przeciwko ligowej drużynie z Vojvodiny, a także juniorskim reprezentacjom Gruzji i Białorusi.

 

Przypomnijmy, że nasi młodzi waterpoliści przebywają na Serbii przygotowując się do turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie w dniach od 1 do 5 kwietnia w Istambule. Rywalami młodych polskich waterpolistów będą takie drużyny, jak Turcja, Gruzja, Bułgaria, Ukraina, Polska.

W turnieju w Becej nasi waterpoliści grali dobrze, ale Białorusini okazali się dla nich tak dobrym, jak i zupełnie niewygodnym rywalem. Mimo, iż podopieczni trenerów Aleksandra Krstonosica, Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego zajęli pierwsze miejsce w rundzie eliminacyjnej, to przegrali w niej z Białorusinami. Ich wyższość musieli także uznać w półfinale, choć ten mecz rozpoczęli akurat wyraźnie ospale. Wyniki te nie mają jednakże jakiegokolwiek znaczenia, bo nasz zespół trenuje podczas takich zawodów pewne warianty i schematy gry. Najważniejszy będzie kwietniowy strat w Istambule.

Z bardzo dobrej strony pokazali się ostrowieccy piłkarze wodni. W rundzie eliminacyjnej Maksymilian Krakowiak zdobył 7, Kacper Nadbrzuchowski 1, a Aleksander Ozga 7 bramek. W półfinałowym starciu z Białorusią po jednej bramce zdobyli Maksymilian Krakowiak i Wiktor Staniszewski. Z kolei w finałowym meczu o 3 miejsce Sebastian Bartosik zdobył 1, Maksymilian Krakowiak 2, Aleksander Ozga 3, a Wiktor Staniszewski 1 bramkę.  

Jak podkreśla trener Robert Serwin w Serbii kwestia zagrożenia epidemiologicznego nie przykuwa aż takiej uwagi, jak w Polsce. O tym, czy po weekendowym turnieju nasza reprezentacja wróci do kraju, czy będzie rozgrywała kolejne spotkania, zdecyduje Komitet Techniczny Piłki Wodnej.

-Ogólnie występ w turnieju był dla nas bardzo dobrą szkołą zgrania ? relacjonował nam z Serbii Robert Serwin. ?Trenowaliśmy rozgrywanie ataku pozycyjnego i grę w przewadze. W sumie był dobrym przetarciem przed kolejnymi meczami kontrolnymi.

Wyniki ?Memoriału Dejana Popova”

Runda eliminacyjna:

*POLSKA – SEL Vojvodine 10:8 (3:2, 2:5, 1:3, 4:4) *Białoruś ? POLSKA 14:8 (4:2, 3:1, 3:3, 4:2) *Białoruś ? Gruzja 12:13 (1:4, 6:4, 3:2, 2:3) *SEL Vojvodine (SRB) ? Gruzja 9:12 *Białoruś – SEL Vojvodine 10:11 *Gruzja ? POLSKA 8:8 (1:2, 2:2, 3:3, 2:1) ? rzuty karne 3:4

1.POLSKA                           6:3                  30-33

2.Gruzja                              6:3                  36-33

3.SEL Vojvodine               3:6                  28-32

4.Białoruś                           3:6                  36-32

Półfinały. *Gruzja – SEL Vojvodine 15:6 *POLSKA – Białoruś 6:15 (0:3, 2:6, 1:5, 3:1)

Finały. *O miejsce III: SEL Vojvodine ? POLSKA 12:12 (2:4, 3:5, 5:2, 2:1) ? rzuty karne 5:3 *O miejsce I: Gruzja ? Białoruś po rzutach karnych 12:13.

Końcowa klasyfikacja: 1.Białoruś; 2.Gruzja; 3.SEL Vojvodine; 4.POLSKA.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *