Dyrekcja ostrowieckiego szpitala apeluje o przestrzeganie zasad

Dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim Andrzej Gruza i dyrektor ds. medycznych Adam Karolik poinformowali nas, że Poradnia Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej, działająca na terenie szpitala, czynna jest w dni powszechnie od godziny 18 do 8 oraz w dni wolne od pracy całodobowo.
-Mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem, dbając o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego informujemy o możliwości uzyskania teleporady pod nr tel. 41 26 13 456 łącznie z przepisaniem leków na elektronicznej recepcie, a w uzasadnionych przypadkach uzyskania drogą elektroniczną zaświadczenia o czasowej niezdolności do pracy.  Pacjenci wymagający badania fizykalnego przez lekarza będą przyjmowani bezpośrednio z zachowaniem zasad epidemiologicznych – informują.
Jak się dowiadujemy, pacjenci z temperaturą, dusznością, kaszlem, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieli kontakt z osobami chorymi lub przebywali na terenie epidemii nie powinni zgłaszać się do szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim lecz telefonować do Pogotowia Ratunkowego lub osobiście zgłaszać się do najbliższego szpitala zakaźnego w Starachowicach.
Dyrekcja ZOZ apeluje o przestrzeganie tych zasad.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *