Przychodnie ograniczyły przyjęcia. Lekarskie konsultacje na telefon

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, a także personelu medycznego, w ostrowieckich przychodniach ograniczono przyjęcia do minimum.

W ciągu ostatniego tygodnia, liczba zgłaszających się osobiście do lekarza, radykalnie nie zmniejszyła. Z tymi, którzy mimo zagrożenia opuszczają dom i decydują się na przyjście do przychodni, pielęgniarki przeprowadzają szczegółowy wywiad, mierzą temperaturę i jeśli zachodzi taka potrzeba kierują do lekarza.
Można jednak uzyskać szybką poradę lekarską i odpowiedzi na pytania dotyczące swego zdrowia, nie wychodząc z domu. Wystarczy wziąć telefon i zdzwonić do swej przychodni. Lekarz oddzwania do pacjenta o ustalonej godzinie. Zakres takiej telefonicznej porady przewiduje nie tylko konsultację z lekarzem, ale także diagnostykę, zalecenia profilaktyczne. Pacjent otrzymuje również, jeśli tylko wymaga tego jego stan zdrowia: e- receptę, e-skierowanie, czy e- zwolnienie, a razie konieczności sugestię bezpośredniej wizyty w placówce lub kontakt ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
– Z formy zdalnych, lekarskich wizyt, korzysta coraz więcej pacjentów- informuje lek. med. Jadwiga Klimek z przychodni ?PROMED?. W poprzedni poniedziałek przyjęliśmy z ten sposób, ponad 10 osób. W kolejnych dniach było podobnie. Na szczęście korzystający z telefonicznych konsultacji nie mieli objawów wskazujących na zarażenie koronawirusem. Nie było też przypadku (poza jednym wyjątkiem) potwierdzonego przez pacjenta kontaktu z osobą, która wróciła z za granicy, terenów szczególnie tam zagrożonych, ani też z osobami objętymi kwarantanną.
Ze względów bezpieczeństwa ograniczyliśmy też przyjęcia osób ze skierowaniami od pracodawcy do lekarza medycyny pracy. Wyjątkowo przyjmujemy zgłaszających się ze skierowaniami od pracodawców, chcących powiększyć personel w sklepach spożywczych.
Należy dodać, iż w ramach e-wizyt dostępni są także specjaliści: internista, alergolog, dermatolog , dietetyk, endokrynolog, ginekolog, kardiolog. Lekarz medycyny rodzinnej, pediatra, położna, psycholog.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *