Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce zakończyć rozgrywki bez awansów i spadków. KSZO jest ?za?

Do pierwszoligowych i drugoligowych klubów piłki ręcznej w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju wpłynęło pismo ze Związku Piłki Ręcznej w Polsce z propozycją zakończenia rozgrywek w sezonie 2019/2020 bez awansów i spadków.

-Przy bieżącym stanie zaawansowania rozgrywek oraz braku perspektyw określenia daty ich wznowienia, a zatem i dokończenia w pełnym wymiarze (w tym uwzględniając rozgrywki barażowe), rekomendujemy ich zakończenie na obecnym etapie, co oznaczałoby, że nie zostaną wyłonieni zwycięzcy (a co za tym idzie brak awansu do wyższej klasy w sezonie 2020/21), jak i zespoły spadające do niższych klas ? czytamy w piśmie podpisanym przez dyrektora ZPRP ds. rozgrywek Mirosława Bauma.

Według ZPRP, taka decyzja skutkowałaby rozpoczęciem rozgrywek sezonu 2020/21 w aktualnym składzie drużyn uczestniczących w rozgrywkach I i II ligi zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Kluby swoje stanowiska mają przesłać do centrali szczypiorniaka do wtorku. Jak się dowiedzieliśmy od wiceprezesa KSZO ds. piłki ręcznej Karola Szewczyka nasz klub poprze propozycję związku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *