Oskarżony o zbrodnie. W tle znęcanie się nad pasierbem

W dniu 16 marca 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Marcinowi T.
Mężczyzna jest oskarżony o popełnienie zbrodni oraz innych przestępstw, których ofiarami byli: 11-letni pasierb i żona sprawcy.
-Marcin T. jest oskarżony o popełnienie przestępstw z art. 156 par. 1 pkt 2 w związku z art. 207 par. 1a Kodeksu karnego -mówi Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski.
Oskarżony, w okresie od marca 2017 do listopada 2019 r., znęcał się fizycznie i psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na wiek, tj. 11-letnim pasierbem. W dniu 22 listopada 2019 r. na skutek pobicia spowodował u niego chorobę realnie zagrażającą życiu. Zarzucony oskarżonemu czyn stanowi zbrodnię zagrożoną karą od 3 lat pozbawienia wolności.
Marcin T. został też oskarżony o to, że w okresie od marca 2017 do listopada 2019 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad osobą najbliższą, czyli swoją żoną Anną T. Prokurator ustalił, że w dniu 3 sierpnia 2018 r. spowodował u niej obrażenia ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni. Jest to przestępstwo określone w art. 207 par. 1 kk i art. 157 par. 2 kk w związku z art. 11 par. 2 kk.
Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, w szczególności do pobicia chłopca, zasłaniając się niepamięcią spowodowaną spożytym alkoholem. Do sądu zostanie dowieziony z aresztu, gdyż na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *