Śledztwo w sprawie wielkiego wybuchu w Miłkowie. Co wiemy po sekcji zwłok?

Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zapowiada wszczęcie śledztwa w sprawie sprowadzenia zdarzenia w postaci eksplozji materiałów wybuchowych w Miłkowie, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby.

-Chodzi tu o postępowanie w kierunku przestępstwa określonego w art. 163 par. 1 pkt 3 w związku z par. 3 Kodeksu karnego – mówi Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski. W dniu 24 marca 2020 r. odbyła się sekcja zwłok obu mężczyzn, którzy zginęli w eksplozji w Miłkowie. Ze wstępnej opinii lekarza biegłego wynika, że śmierć tych osób nastąpiła wskutek eksplozji materiałów wybuchowych. W ciałach tych ludzi ujawniono bowiem odłamki. Obaj mężczyźni znajdowali się w bezpośredniej bliskości eksplozji.

Prawdopodobnie odłamki stanowiły fragmenty pocisku, który tam eksplodował. Zostały one zabezpieczone celem zbadania, czym tak naprawdę są i z jakiego ewentualnie pocisku mogły pochodzić.

-Wstępnie wszystko wskazuje na to, że mieliśmy tu do czynienia z wielkim nieszczęściem, a obaj nieżyjący mężczyźni mogli być kolekcjonerami militariów pochodzących z czasów II Wojny Światowej ?dodaje Prokurator Rejonowy, C. Skalmierski.

Jak się okazało, i u jednego, i u drugiego z mężczyzn, takie zbiory zostały ujawnione.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *