Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów zerowych trwa

Przypominamy, że do 31 marca br. trwa rekrutacja do ostrowieckich przedszkoli oraz oddziałów ?0?.
– Rekrutacja przebiega wg ustalonego harmonogramu dostępnego na stronach UM i poszczególnych placówek ? mówi Jan B. Malinowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. . Przy składaniu wniosków rodzice mogą wykorzystać m.in. pocztę: tradycyjną lub elektroniczną. Informacje o tym dyrektorzy zamieścili na stronach szkół i przedszkoli. Dostępna jest również komunikacja telefoniczna, co daje możliwość dokonania innych ustaleń.
Jak twierdzi naczelnik J.B. Malinowski, ilość przygotowanych miejsc w gminnych placówkach jest wystarczająca.
– Nie przewiduję żadnych komplikacji szczególnie jeśli chodzi o oddziały przedszkolne i pierwsze klasy- uważa. Co do przedszkoli przypomnijmy, że do 31 marca br. należy złożyć wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Od 6 do 7 kwietnia br. przebiegać będzie weryfikacja przez komisję rekrutacyjną, zaś 9 kwietnia br. nastąpi podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
Do 10 kwietnia br. placówki czekać będą na potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola publicznego lub oddziału przedszkolnego w postaci pisemnego oświadczenia. Na 21 kwietnia br. zaplanowano podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *