54 nowe przypadki koronawirusa, łącznie 1771. Zmarła 20 osoba

Testy laboratoryjne potwierdziły 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie zakażenie wykryto u 1771 osób – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarła 20 osoba – 82-letni pacjent szpitala w Raciborzu, który miał choroby współistniejące.
Resort zdrowia poinformował w niedzielę o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdziły testy laboratoryjne.
Przypadki te dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.
Ministerstwo poinformowało również o śmierci kolejnej osoby z powodu koronawirusa. W szpitalu w Raciborzu (woj. śląskie) zmarł 82-letni mężczyzna. Był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.
W sumie zakażenie koronawirusem wykryto u 1771 osób. 20 osób zmarło.
W laboratoriach w Polsce przebadano dotąd 42,783 tys. próbek pod kątem wykrycia koronawirusa. 1717 z nich dało wynik pozytywny, a 41,066 tys. negatywny ? podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 4,1 tys. testów.
Dorota Stelmaszczyk

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *