Policja będzie sprawdzać, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami, wojsko w gotowości

Do sprawdzania wywiązywania się z nowych ograniczeń zostanie oddelegowana policja, która będzie poświęcać więcej czasu by weryfikować, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami. Poprosiłem szefa MON Mariusza Błaszczaka, aby wojsko było bardziej w gotowości – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Premier pytany o to, jakie służby zostaną oddelegowane do sprawdzania wywiązywania się z zapowiedzianych nowych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa, powiedział, że „przede wszystkim policja, która będzie poświęcała więcej czasu na to, żeby weryfikować, czy poruszamy się zgodnie z zaleceniami, czy dystans jest utrzymywany, czy osoby które idą w parze są rzeczywiście z jednej rodziny”.
„Poprosiłem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, żeby wojsko było coraz bardziej w gotowości, żeby wypełniać takie funkcje” – poinformował premier. Jak podkreślił „wojsko pomaga Straży Granicznej, policji, a służby mundurowe stają na wysokości zadania”.
Morawiecki podziękował także wszystkim służbom, które – jak zaznaczył – „pomagają Polakom przebrnąć przez kryzys zachowując reżim sanitarny”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *