Zadał kilka ciosów nożem swej żonie

Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim 30-latek z gminy Zagnańsk został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyzna zadał kilka ciosów nożem swojej żonie.

-Do zdarzenia doszło w dniu 2 kwietnia 2020 r., przed godz. 16, w miejscowości Sadków w gminie Łagów ?mówi przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Po awanturze nożownik zadał kilka ciosów ostrym narzędziem swojej 26-letniej żonie. Potem wsiadł w opla i odjechał w kierunku Kielc. Niemieckie auto zauważyli w Radlinie funkcjonariusze z daleszyckiego komisariatu i przystąpili do jego zatrzymania. Po chwili 30-latek, z w kajdankach trafił do policyjnego radiowozu. W tym czasie poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, po przeanalizowaniu materiałów przedstawili 30-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Wieczorem 3 kwietnia zatrzymany został doprowadzony do ostrowieckiego sądu, który zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Nożownikowi grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawą zajmuje się ostrowiecka prokuratura i sąd ostrowiecki, gdyż gmina Łagów podobnie jak gmina Nowa Słupia znajdują się we właściwości Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *