Resort zdrowia zaleca wstrzymanie się z aktywnością fizyczną, obejmującą zarówno sport powszechny, jak i wyczynowy

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, ministerstwo sportu poinformowało nas, że nadal obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej

Polega to na zakazie prowadzenia obiektów sportowych na otwartym powietrzu lub obiektów sportowych halowych (w tym stadionów, torów wyścigowych, basenów, pól golfowych, torów do gry w kręgle, siłowni, i pozostałych obiektów sportowych i rekreacyjnych), działalności drużyn i klubów sportowych, działalności w zakresie organizowania, promowania, sponsorowania i zarządzana imprezami sportowymi, działalności centrów i klubów fitness oraz innych obiektów służących poprawie kondycji fizycznej i kulturystyce, działalności związanej z organizacją lig sportowych, działalności indywidualnych sportowców i sędziów, działalności rekreacyjnej na obiektach lub świadczenia usług w zakresie zaspokajania potrzeb rekreacyjnych. Mamy tu na myśli m.in. organizowanie różnych atrakcji rozrywkowych i rekreacyjnych, takich jak: zjazdy wodne, gry, pokazy, wystawy tematyczne i imprezy plenerowe, włączając festyny, działalność wesołych miasteczek i parków rozrywki, obsługa stoków narciarskich, wypożyczanie sprzętu rekreacyjnego, dyskoteki, sale taneczne, i inne imprezy rekreacyjne. Istnieje również zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (np. sauny, salony kosmetyczne, salon masażu).

Zakazy te obowiązują do odwołania.

Minister zdrowia rekomenduje, aby aktywność na zewnątrz została ograniczona do minimum. Wychodźmy się przewietrzyć wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujemy. Treningi i aktywność sportową uprawiajmy wyłącznie w domu.

Minister zdrowia zaapelował, abyśmy najbliższe dwa tygodnie spędzili w maksymalnej izolacji. Zgodnie z rekomendacją resortu zdrowia należy wstrzymać się z jakąkolwiek aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu, zarówno z zakresu sportu powszechnego, jak i wyczynowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *