Bartosz Grzelak: -Codziennie sprawdzamy aktywność fizyczną naszych piłkarzy??

-Czy w futbolowym teamie KSZO jest jeszcze przekonanie, że ten sezon piłkarski uda się dograć i zakończyć w sportowej rywalizacji, skoro wskaźniki zachorowalności na koronawirusa są coraz wyższe?

-Mamy nadzieję, że rozgrywki będą kontynuowane. Wiem, że szczyt zachorowań przypada na święta, ale przecież możemy grać cały maj i czerwiec systemem środa ? sobota ? mówi asystent trenera Macieja Sasala Bartosz Grzelak. ?Zobaczymy, jak to się wszystko ułoży. Z pewnością ciekawa będzie w tej kwestii decyzja Polskiego Związku Piłki Nożnej.

-Prezes Zbigniew Boniek skrytykował belgijską federację, która już ? mimo negatywnej opinii UEFA ? zakończyła rozgrywki Jupiler Leaque?

-?No właśnie, też się zastanawiam, dlaczego miałoby nie być np. awansów. Przecież szkoda wysiłku drużyn, które chciały uzyskać ten awans, no i szkoda środków, które zaangażowały kluby w spełnienie celów i oczekiwań kibiców. Z drugiej strony, nikt nie wie, jak potoczy się sytuacja, związana z epidemią koronawirusa.

-Tak, czy siak piłkarze KSZO trenują i przesyłają ci raporty z odbytych zajęć, szykując się do wznowienia rozgrywek po 26 kwietnia. Ciekawi mnie, czy piłkarze wysyłają ci jakieś filmiki, zdjęcia, czy raczej wiadomości z przeprowadzonych indywidualnych zajęć?

-Podsumowanie każdego ich treningu odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji, która kontroluje trening.

-Zdradzisz jakie to treningi? Pewnie zmieniacie je co pewien czas…

-Indywidualne zajęcia naszych piłkarzy mają na celu przede wszystkim podtrzymać ich wytrzymałość specjalną oraz moc i siłę mięśniową. Każdy z piłkarzy musi również zadbać, oczywiście we własnym zakresie i w miarę możliwości, o odnowę biologiczną. Może w tym celu korzystać z kąpieli w wannie z zimną wodą, czy z dodatkiem lodu.

-Dziękuję za rozmowę.

Bartosz Grzelak ma 26 lat. Jest wychowankiem Legionovii Legionowo. Był też piłkarzem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Na boisku występował, jako pomocnik. Od dwóch lat jest asystentem trenera Marcina Sasala, najpierw w Legionovii Legionowo, a teraz w KSZO. Wcześniej pracował w zespołach młodzieżowych w legionowskiej akademii piłkarskiej. Posiadana licencja UEFA A upoważnia go do prowadzenia wszystkich zespołów juniorskich oraz seniorskich od C-klasy do III ligi, a także zespołów kobiecych na wszystkich szczeblach rozgrywkowych, włącznie z ekstraklasą.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Bartosz Grzelak: -Codziennie sprawdzamy aktywność fizyczną naszych piłkarzy??

  • 08/04/2020 at 16:07
    Permalink

    „Codziennie sprawdzamy aktywność fizyczną naszych piłkarzy?” jeżeli wierzy w to co powiedział to optymizm jest przy tym …, bardziej podnoszenie ciężarów

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *