Patrole mundurowych na cmentarzu

Ostrowiecki Cmentarz Komunalny nie będzie zamknięty w okresie Świąt Wielkanocnych.

Czynne będą też punkty handlowe ze zniczami przy nekropolii. Taką decyzję podjął zarząd Zakładu Usług Pogrzebowych. Jednak przy odwiedzaniu grobów najbliższych będzie trzeba przestrzegać obowiązujących zasad.

-Nie zamykamy cmentarza w okresie świątecznym. Będzie można przyjść, zapalić znicze na grobach, przestrzegając restrykcji. Mieszkańcy muszą pamiętać o zakazie gromadzenia się oraz  używaniu środków ochrony osobistej: rękawiczek osłonowych, maseczek. Liczymy tu na odpowiedzialność mieszkańców i przestrzeganie przyjętych zasad. Pamiętajmy, aby nie narażać siebie i innych -mówi Zbigniew Bień, prezes Zakładu Usług Pogrzebowych.

W tym czasie będą też wzmożone patrole funkcjonariuszy policji i Straży Miejskiej, którzy będą monitorować przestrzeganie restrykcji przez mieszkańców. Pracownicy cmentarza apelują, aby nie traktować nekropolii, jak miejsca rekreacji. Za nie przestrzeganie przyjętych zasad ?mundurowi? będą mogli wystawiać mandaty do 500 zł., stąd nie warto ryzykować. O sprawne robienie zakupów apelują także właściciele punktów handlowych ze zniczami. Pamiętajmy, aby przy stoiskach nie znajdowało się więcej niż 3 osoby.  Należy także przestrzegać zasad co do odległości pomiędzy osobami od 1,5 do 2 metrów.       

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *