Liczba zakażonych koronawirusem wynosi 7049, w województwie świętokrzyskim 142. Zmarło 250, a wyzdrowiało 618 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 117 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem, ich łączna liczna wynosi obecnie 7049. Resort przekazał, że zmarło kolejna sześć osób, w sumie 251.
Ministerstwo podało, że nowe potwierdzone wynikami badań laboratoryjnych przypadki dotyczą województw: wielkopolskiego (28), śląskiego (23), małopolskiego (16), opolskiego (16), podkarpackiego (9), podlaskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), lubuskiego (1) i świętokrzyskiego (1).
Resort poinformował o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem ? dwóch kobiet i czterech mężczyzn. Osoby te były w wieku od 60 do 82 lat i większość, jak wskazało MZ, miała choroby współistniejące.
Ministerstwo przekazało ponadto, że z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach po jednej osobie z woj. wielkopolskiego i woj. małopolskiego odjęto dwie osoby w bieżącym wyniku od ogólnej liczby zakażonych.
Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 7049 osób, z których 251 zmarło.
Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)
Jak poinformowała nas rzecznik wojewody Ewa Łukomska, w województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Chory to mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano dotąd 142 zachorowania na COVID-19.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *