Gotują  dla medyków

Od kilku dni ekipy ostrowieckiego pogotowia ratunkowego otrzymują codziennie, dwudaniowy, gorący posiłek. Taką inicjatywę podjął radny i jednocześnie prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Częstocicach, Artur Zawadzki.

-Pomysł był spontaniczny. Obecnie uczniowie nie chodzą do szkoły, więc zarówno kuchnia, jak i jej załoga nie pracuje. Stąd też postawiliśmy, wykorzystując nasz potencjał i włączyć się w szeroką akcję wsparcia naszych ekip medycznych, przygotowując gorący obiad. Zawsze, jeśli jest taka możliwość, staram się pomóc i odpowiadać na potrzeby innych -mówi Artur Zawadzki.

Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy ostrowieckich przedsiębiorców branży spożywczej, którzy także chętnie włączyli się w tę akcje pomocy i przekazują część produktów do przygotowania posiłków: Sklep ?Uniwersal?,  Edyty i Krzysztofa Chyżowskich, Gospodarstwo Ogrodnicze Janusza i Sylwii Majewskich oraz Firma ?Kamex? Mariusza Andrzejewskiego i Andrzeja Marca. Codziennie gorące obiady trafiają do ekip ratunkowych w specjalnych, termostatycznych pojemnikach, użyczonych przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, dzięki życzliwości prezes, Agnieszki Rogalińskiej.

Gotowanie dla medyków, pracownikom szkolnej kuchni w Częstocicach, sprawia wiele satysfakcji. Jak mówią, wkładają w to całe swoje serce i cieszą się, że mogą pomagać. To wsparcie docenia personel medyczny ostrowieckiego pogotowia.

-Jesteśmy bardzo wdzięczni i doceniamy tę formę wsparcia. Tym bardziej, że podczas 12 -sto godzinnego dyżuru, nie ma czasu na to, aby przygotować sobie ciepły posiłek. Obiady są bardzo smaczne i dziękujemy za ten miły gest -mówiła Danuta Barańska, kierownik ds medycznych ostrowieckiego pogotowia.

Każdy pomysł się liczy, by wspierać tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Nie wiadomo ile jeszcze potrwa ta trudna sytuacja. Jednak,  jak zapewnia radny Artur Zawadzki, gorące obiady będzie dostarczał dla medyków dokąd będzie taka potrzeba.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *