Trudne czasy dla szczypiornistów KSZO

Sezon w rozgrywkach piłki ręcznej zakończony. Szczypiorniści KSZO utrzymali się w I lidze, ale nie mają wesołych min, gdyż – jak się okazuje ? na wypłaty zaległych i bieżących wynagrodzeń będą musieli, niestety, poczekać i co gorsze nie wiadomo jak długo…

W minionym tygodniu m.in. o tym była mowa podczas spotkania wiceprezesa KSZO ds. piki ręcznej Karola Szewczyka i trenera Tomasza Radowieckiego z radą drużyny, którą tworzą obecnie: Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski i Adrian Wojkowski.

Nasi zawodnicy dowiedzieli się także o tym, że konkurs na dotacje dla klubu nie został jeszcze rozstrzygnięty i klub nadal oczekuje na środki z gminy.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja finansowa naszego pierwszoligowego klubu była i jest nie do pozazdroszczenia. Klub tak naprawdę nie wie, na jakie wpływy może liczyć w drugiej połowie roku, która przecież wiąże się ze strategiczną budową zespołu na nowy sezon i start ? już po raz siódmy ? w pierwszoligowych rozgrywkach.

Przypomnijmy, że trudne czasy dla sekcji piłki ręcznej trwają co najmniej od trzech lat, a zespół dwukrotnie uniknął w tym czasie degradacji do II ligi ? raz po wycofaniu się z rozgrywek rezerw VIVE Kielce, a teraz z powodu epidemii koronawirusa i zakończenia rozgrywek, które nie zakładały spadków zespołu do niższych klas rozgrywkowych.

Musimy wierzyć, że jednak  – w tych trudnych czasach dla sportu ? od klubu nie odwrócą się dotychczasowi sponsorzy, a więc miasto Ostrowiec, Odlewnia Ostrowiec i Huta Celsa Ostrowiec, a ?Wojownicy? w nowym sezonie powalczą o coś więcej, aniżeli bezpieczne miejsce w dolnych rejonach tabeli.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski dziękuje Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe przekazywane w ramach środków na promocję Gminy poprzez sport.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *