4 maja rusza Ostrowiecka Liga Tenisowa

Minister sportu podała informację o otwarciu kortów tenisowych. Ma to nastąpić tuż po długim weekendzie majowym. Dzięki tej decyzji 4 maja rozpocznie się siódmy sezon Ligi Tenisowej O.S.T. Winner. Obecnie trwają prace nad terminarzem rozgrywek. Mecze będą się odbywać przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Polski Związek Tenisowy opracował zestaw procedur obowiązujących w klubach podczas pandemii COVID-19 do których przed otwarciem kortów muszą się dostosować obiekty tenisowe.

*Trening może odbywać się tylko na obiekcie otwartym (wyłączenie z użytkowania hal tenisowych). Wyjątek stanowią hale o konstrukcji umożliwiającej wentylację poprzez rozsuwane ściany boczne *Na korcie mogą przebywać tylko dwie osoby ? zawodnik-zawodnik; zawodnik-trener; lub maksymalnie dwóch zawodników i jeden trener (trener w masce ochronnej). Wzajemne przestrzeganie trenera i zawodników odległości ? w przerwach min. 2 metry; podczas gry 5 metrów *Obowiązkowe jest utrzymanie właściwego odstępu między grającymi oraz gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu) *Odległość między kortami treningowymi minimum 5 metrów (licząc między liniami singlowymi). Jeżeli ta odległość nie jest zachowana, to między kortami obowiązuje odstęp jednego kortu *Należy zachować odległość pomiędzy ławkami min. 5 metrów. Jeżeli to możliwe (utrzymanie właściwej odległości miedzy ławkami z sąsiadujących kortów) sugerujemy ustawienie ławek dla graczy po przeciwnych stronach kortu

Piłki powinny być znaczone i przyporządkowane tylko do danego kortu, graczy i trenera.

*Zbieranie piłek tylko przy pomocy tub lub przy użyciu rękawiczek ochronnych (po jednej tubie dla każdej z osób, po grze dezynfekcja tub) *Konieczna jest rezygnacja z procedury ?podawania sobie ręki? po grze. Właściwe i spełniające reguły etykiety na korcie jest np. skinienie głową *Klub powinien udostępnić dozowniki do dezynfekcji rąk na korcie przy każdej ławce, w toaletach i szatniach *Na obiekcie klubowym obowiązuje ograniczenie korzystania z szatni i prysznica do jednej osoby w szatni, po której musi nastąpić procedura dezynfekcji. Rekomendowane jest całkowite zamknięcie szatni. Jedynie szatnie mogłyby być dostępne dla kobiet w razie potrzeby lub w wyjątkowej sytuacji także dla mężczyzn. Bez możliwości kąpieli. Toalety sprzątane i odkażane na bieżąco z wyposażeniem we właściwe środki dezynfekcji (np. płyny, itp.) *Bardzo ważne jest systematyczne powtarzanie procedur dezynfekcji w szatniach i toaletach *Rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym i nie korzystanie z szatni na terenie obiektu *Rekomendowane jest systematyczne odkażanie rąk (np.: co 15 minut) *Zalecany jest 15-minutowy bufor czasowy między zakończeniem gry a użyciem kortu przez kolejnych graczy

W przypadku opadów deszczu nie ma możliwości wejścia do hali i dokończenia treningu chyba, że obiekt posiada rozsuwane ściany boczne. Rezerwacja kortów ma się odbywać online lub telefonicznie. W innym przypadku recepcja obiektu powinna się znajdować w odległości nie mniejszej, niż 30 metrów od najbliższego kortu. Jeżeli zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych zostaną zaakceptowane, to na korcie może brać udział w treningu maksymalnie czwórka dzieci plus jeden trener (nie na połowie, tylko po obu stronach kortu). Piłki zbiera tylko trener lub są zbierane tubami z zachowaniem zasad używania tub jak wyżej. Do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców dzieci ? ze względu na konieczność ograniczenia liczby osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie. Chyba, że jest możliwe przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad określających zachowanie właściwej odległości od siebie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *