?Czwórka w necie? się podoba

Czy zdalne nauczanie musi być nudne? Czy nie może stać się inspiracją do stworzenia piosenki, a następnie teledysku? Otóż może. Udowadniają to uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4, których clip ?Czwórka na necie? bije rekordy popularności.
Prace nad klipem rozpoczęto już na początku kwietnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego PSP Nr 4. Uczniowie samodzielnie ułożyli słowa do piosenki następnie, a następnie uczennica Julia Tłuczkiewcz stworzyła muzykę, do której kompozytor Max Chlewiński wykonał aranż muzyczny. Tak powstała piosenka ?Czwórka w necie?, która stała się podstawą do nagrania klipu z udziałem wielu uczniów szkoły. Każdy z nich otrzymał materiał dźwiękowy i z pomocą rodziców śpiewająco nagrał swoją wersję klipu. Uczniowie nagrywali również krótkie filmiki podczas nauki zdalnej, które zostały wykorzystane w teledysku. Po zebraniu materiałów filmowych, korzystając z uprzejmości dyrektora MCK Jacka Kowalczyka z pomocą Michała Mendaka, zmontowano wszystkie filmy w jeden fantastyczny teledysk.


– Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w produkcję klipu- mówi dyrektor PSP Nr 4, dr Agnieszka Batóg. Jestem dumna ze swoich uczniów, którzy nie po raz pierwszy zaskoczyli mnie swoim zaangażowaniem, talentem i pomysłowością. Bardzo dziękuję uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim osobom za pomoc w realizacji klipu. Szczególne uznania należą się uczniom za odwagę, ponieważ obecnie młodzież często swoją nieuzasadnioną krytyką potrafi dotkliwie ranić swoich rówieśników, co czasami powoduje niechęć uczniów do angażowania się w tego typu przedsięwzięcia. Na szczęście teledysk jest bardzo trudno skrytykować ponieważ wszystkie jego elementy zarówno pomysł jak i wykonanie stoją na bardzo wysokim poziomie.
Klip ten mógł powstać tylko dlatego, że szkoła jest świetnie wyposażona w laptopy z których duża część uczniów korzysta na co dzień w zdalnym nauczaniu, a jest to wynikiem starań prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który w ubiegłym roku doposażył ostrowieckie szkoły w 500 nowych laptopów. Dodatkowo kilka tygodni temu szkoły otrzymały kolejny sprzęt przeznaczony do zdalnej nauki.
W klipie ?Czwórka w necie? udział wzięli: Julia Tłuczkiewicz, Patrycja Burtan, Veronica Liwara, Aleksandra Sałkowska, Tomasz Masternak, Klaudia Bugajska, Aleksandra Lenard, Borys Poloczek, Julia Kosno, Ada Michalek, Jan Jasiński, Klaudia Rola, Patryk Szczechura, Nikola Okoń, Natalia Janik, Katarzyna Gierczak, Adrian Banaszkiewicz, Bartosz Banaszkiewicz, Małgorzata Jasińska, Maja Kołbut.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *