Jak trenują nasi sportowcy? Od poniedziałku będą otwarte hale sportowe

Musimy przyznać, że mimo jeszcze do niedawna obiekty sportowe były zamknięte, a niektóre wciąż są niedostępne, to nasi sportowcy indywidualnie, pod okiem trenerów, dbają jak mogą o swoją dyspozycję.

Trzecioligowi piłkarze nożni KSZO, a także grupy młodzieżowe klubu rozpoczęły treningi od poniedziałku. Jak poinformował nas wiceprezes klubu Maciej Kozicki, piłkarze trenują zarówno na głównej płycie, jak i bocznym boisku od strony ulicy Traugutta. Oba boiska są w idealnym stanie. Zajęcia prowadzone są w czterech grupach od godz. 11.45 do 15.00.

W tym tygodniu zajęcia rozpoczęli także młodzi piłkarze Galacticos. Ich rówieśnicy ze szkółki Kadet trenowali już w ubiegłym tygodniu na obiekcie PSP Nr 5.

Oczywiście, w każdym klubie młodzieżowym na udział w zajęciach zgodę muszą wyrazić rodzice.

Treningi wznowili pięściarze KSZO. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a jakże, w plenerze. W plener wyjdą także przedstawiciele innych sportów walki ? taekwondo i judo. UMKS Ostrowia rozpoczęła akcję, związaną z organizacją treningów. 

Jak poinformował nas trener Tomasz Radowiecki, grupy młodzieżowe piłki ręcznej rozpoczynają treningi na nie tak dawno oddanym do użytku boisku w Częstocicach w kompleksie sportowo-rekreacyjnym. Zajęcia będą prowadzone także z najmłodszymi adeptami z grupy naborowej, którzy niebawem zostaną uczniami SMS i zawodnikami KSZO. Nie będą trenowali natomiast pierwszoligowi szczypiorniści, którzy wznowią zajęcia dopiero w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Waterpoliści KSZO również prowadzą zajęcia indywidualne pod kątem podtrzymania wydolności. Biegają, jeżdżą na rowerach, ale tak oni, jak i pływacy na razie mogą pomarzyć o treningach na basenie. Nie mogę też jeszcze trenować przedstawiciele takiej dyscypliny, jak fitness.

Od 18 maja zwiększony zostanie limit osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych:

 na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach ? może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów);

na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich ? mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

Wprowadzona zostanie możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielona zostanie 5-metrowa strefa buforowa, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów).

18 maja umożliwiona zostanie także organizacja zajęć w obiektach zamkniętych. W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),

16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),

24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),

32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2).

W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *