Czteroosobowa banda za kratami

W dniu 11 maja 2020 r., kilka minut po godz. 1, w Opatowie do jednego z mieszkań wtargnęło czterech mężczyzn podających się z funkcjonariuszy policji.

Posługując się nożem i przedmiotem przypominającym broń, grozili 20-latkowi, a następnie skradli z jego mieszkania pieniądze w kwocie 70 zł oraz dwie pary butów.

-Sprawcy pozbawili 20-latka wolności, zabierając go ze sobą do samochodu, a kilkadziesiąt minut później, w jednej z miejscowości w gminie Opatów, wtargnęli do mieszkania 59-latki ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie. Ponownie grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, skradli 3.000 zł w gotówce. Około godz. 5 rano wypuścili ze swojego samochodu 20-latka, któremu grozili śmiercią.

Jeszcze tego samego dnia opatowscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu opatowskiego w wieku 30 i 38 lat. Mężczyźni byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Następnie zatrzymali 24-letnigo mieszkańca powiatu lipskiego, a dzień później – 22-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie tym mężczyznom zarzutów, m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i pozbawienia wolności.

W dniu 14 maja 2020 r. Sąd Rejonowy w Opatowie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione  przestępstwa grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *