Zamknij

Co słychać w kobiecym futbolu?

23:51, 20.05.2020
Skomentuj

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 12 maja zdecydował o zakończeniu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18, U-17 i U-15 oraz Centralnej Ligi Juniorek U-17 i U-15 w sezonie 2019/2020.

?php>

W związku z rozegraniem tylko jednej kolejki rozgrywek, kolejność drużyn w tabelach końcowych poszczególnych grup Centralnej Ligi Juniorek U-15, w której występowała drużyna KSZO 1929, w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 nie zostanie ustalona. Wszystkie drużyny utrzymują się w rozgrywkach i przystąpią do Centralnej Ligi Juniorek U-15 w sezonie 2020/2021.

?php>

Natomiast trwa reorganizacja kobiecych rozgrywek. Uchwalona reforma zakłada od sezonu 2020/2021 zmianę w formule rywalizacji. I tak, w miejsce istniejących obecnie 4 makroregionalnych grup przez wytypowane wojewódzkie związki piłkarskie zostaną utworzone 2 grupy po 12 zespołów, administrowane bezpośrednio przez PZPN. Przypomnijmy, że nasze panie po pięciu kolejkach, zanim odwołano rozgrywki, były z dorobkiem 15 pkt. liderkami rozgrywek w grupie świętokrzyskiej i wyprzedzały Top Spin Promnik o 5, a Cichą Sławę Eskę Skarżysko-Kamienna o 6 pkt. Jak się dowiedzieliśmy, najlepsza nasza piłkarka Weronika Walęciak od nowego sezonu występowała będzie w drugoligowej Skrze Częstochowa.

?php>

Zgodnie z założeniem, w sezonie 2019/2020 z 4 grup II ligi kobiet spadną zespoły z miejsc 4-12, łącznie 36 drużyn. W tym sezonie przewiduje się z 4 grup II ligi spadek zespołów z miejsc 11-12 każdej z grup. Tym samym powstaną aż 4 wolne miejsce, zarezerwowane dla najlepszych zespołów w końcowej tabeli III ligi. Trzeba więc ustalić możliwie najkorzystniejszy system rozgrywek III ligi w sezonie 2020/2021. PZPN proponuje przyjąć jeden z trzech wariantów.

?php>

Pierwszy z nich przewiduje, że rozgrywki III ligi kobiet toczyłyby się w 4 grupach makroregionalnych. Grupa I obejmowałaby okręgi kujawsko-pomorski, pomorski, wielkopolski, zachodniopomorski, grupa II łódzki, mazowiecki, podlaski, warmińsko-mazurski, grupa III dolnośląski, lubuski, opolski, śląski, a grupa IV lubelski, małopolski, podkarpacki i świętokrzyski.

?php>

Drugi z nich zakłada, że rozgrywki toczyłyby się w 8 grupach. Grupa I obejmowałyby okręgi zachodniopomorski i wielkopolski, grupa II kujawsko-pomorski i pomorski, grupa III warmińsko-mazurski i podlaski, grupa IV mazowiecki i łódzki, grupa V lubelski i podkarpacki, grupa VI świętokrzyski i małopolski, grupa VII śląski i opolski, a grupa VIII dolnośląski i lubuski.

?php>

Trzeci z wariantów zakłada, że rozgrywki toczyć się będą wewnątrz każdego z 16 okręgów, a mistrzowie grup rozgrają dwustopniowy baraż w celu wyłonienia 4 zespołów, które awansują do II ligi.

?php>

Działacze KP KSZO 1929 opowiadają się, nie ma co kryć ze względów finansowych, za wariantem III, który de facto utrzymywałby dotychczasowe regulacje. PZPN przyjmuje opinie i sugestie klubów do 27 maja.

(Dariusz Kisiel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%