Ponad 230 dzieci dziś na zajęciach w ostrowieckich szkołach i przedszkolach

29 uczniów w klasach I-III uczestniczy dziś pierwszy raz w Ostrowcu Świętokrzyskim w zajęciach opiekuńczych w gminnych szkołach. Z dużo większym zainteresowaniem spotkały się konsultacje dla uczniów klas ósmych, których czeka niebawem egzamin.

-Możliwość organizacji zajęć dydaktyczno- opiekuńczych w klasach I-III istnieje według obecnych przepisów do 7 czerwca br. – mówi Jan Bernard Malinowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych ostrowieckiego Urzędu Miast. Dyrektorzy placówek i wychowawcy prowadzili rozpoznanie wśród rodziców co do liczby dzieci zainteresowanych tego typem zajęć. Wstępnie padła deklaracja 60 dzieci chcących uczestnictwem w w klasach I-III.

Umożliwienie zajęć opiekuńczych w klasach I-III szkoły podstawowej to odpowiedź na oczekiwania tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 6 maja br. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół.

Tymczasem dzisiaj blisko 150 uczniów klas ósmych uczestniczy w konsultacjach z nauczycielami przed zbliżającym się egzaminem.

-Wszędzie udało się stworzyć 12-osobowe oddziały tylko w jednym przypadku zajęcia prowadzone się z czternastoosobową grupą, ale z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych- mówi naczelnik.

Egzamin ósmoklasisty potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone do 31 lipca. Szkoły otrzymają wtedy również zaświadczenia.

Dziś w oddziałach przedszkolnych w szkołach oraz w ostrowieckich przedszkolach w zajęciach uczestniczy około sześćdziesięciu dzieci.

-Cały czas kontynuowane jest zdalne nauczanie, które wygląda coraz lepiej, czekamy na dalsze wytyczne ministerialne co dalej- mówi naczelnik Jan Bernard Malinowski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *