Powiat ostrowiecki ubiega się o środki na rozbudowę stadionu lekkoatletycznego

Zarząd Powiatu Ostrowieckiego zintensyfikował starania w celu rozbudowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Żeromskiego.

Do Ministerstwa Sportu złożono już stosowny wniosek o dofinansowanie zadania w ramach ?Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu- edycja 2020?. Jeśli będzie pozytywnie rozpatrzony, w naszym powiecie powstanie najnowocześniejszy stadion lekkoatletyczny w województwie. Dotychczas ?martwy zapis? w kolejnych budżetach samorządu ma szansę doczekać się wyczekiwanej realizacji.

– Przystępujemy do nowego programu inwestycyjnego organizowanego przez Ministerstwo Sportu. Chcemy, aby w Ostrowcu Św. powstał najnowocześniejszy w województwie stadion lekkoatletyczny spełniający wszelkie normy stawiane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki- wyjaśnia Starosta Marzena Dębniak.

Inwestycja za 12 milionów

Zadanie inwestycyjne zostało skalkulowane na 12 milionów zł z czego dofinansowane z ministerstwa wyniesie 8,4 mln. zł, a wkład własny 3,6 mln zł. Zadanie jest na tyle duże, że prace rozłożono na kilka lat, a ich koniec ma nastąpić w 2024 roku. Tak duży wkład własny Powiatu Ostrowieckiego jest możliwy dzięki działaniom oszczędnościowym Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, któremu przewodniczy starosta Marzena Dębniak.

– Mimo fatalnej sytuacji finansowej jaką zastaliśmy po poprzedniej władzy udało nam się podjąć szereg działań oszczędnościowych. Dzięki nim możemy zapewnić tak duży wkład własny dla tej ważnej dla naszej młodzieży inwestycji- zaznacza starosta.

Nowoczesna bieżnia, boiska i korty

W projekcie aplikacyjnym uwzględniono wiele elementów infrastruktury, która tworzy nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń dla sportowców profesjonalistów jak i amatorów. Głównym elementem jest położona centralnie arena lekkoatletyczna. W jej ramach ma powstać profesjonalna 6 torowa bieżnia ogólna o długości 400 metrów oraz 8 torowa bieżnia na 100 metrów, a także trawiaste boisko do piłki nożnej. Warto pokreślić, że bieżnia będzie wykonana z materiałów poliuretanowych, których używa się na obiektach o statusie międzynarodowym. Ponadto w ramach areny lekkoatletycznej będzie można organizować zawody w skoku o tyczce, skoku w dal, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem,  pchnięciu kulą, skoku wzwyż.

Na terenie objętym wnioskiem mają powstać również boiska do gier zespołowych (piłka ręczna, siatkówka, koszykówka) ze specjalną nawierzchnią. Całość zostanie wzbogacona o oświetlenie o odpowiedniej mocy.

Trybuny i zaplecze socjalne

W projekcie nie zapomniano o trybunach dla kibiców, które mają pomieścić 280 fanów sportu. Ważnym elementem integralnym z  trybunami będzie budynek, który posłuży sportowcom jako szatnie oraz będzie miejscem przechowywania sprzętu sportowego. Ponadto założono budowę około 50 miejsc parkingowych. Wśród nich będą również miejsca dla niepełnosprawnych oraz autobusów. 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *