Tymczasowy areszt za znęcanie się nad wychowankami

Marcin B. jest podejrzanym o znęcanie się nad wychowankami Placówki Opiekuńczo -Wychowawczej w Opatowie. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.

-Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Opatowie ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.  Zebrany dotąd materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków i dokumentacji, pozwolił na ustalenie, iż Marcin B. w okresie od 2017 do maja 2020 r. znęcał się na grupą podległych mu podopiecznych nieporadnych ze względu na wiek, stan psychiczny i fizyczny poprzez stosownie wobec nich przemocy fizycznej i psychicznej.

W dniu 23 maja 2020 r. Marcin B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. W dniu 25 maja 2020 r. doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Opatowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut znęcania nad podopiecznymi nieporadnymi z uwagi na wiek, stan psychiczny i fizyczny. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia.  

Z uwagi na ustalenia poczynione w sprawie jeszcze tego samego dnia prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Opatowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. W dniu 26 maja 2020 r. sąd uwzględnił wniosek prokuratora w całości. 

Śledztwie w toku, gromadzony jest materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy. Za czyn zarzucany podejrzanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *