Będzie skatepark, ogród zdrowia i odnowiony budynek mieszkalny

Są pierwsze firmy, które odpowiedziały na swoistą przetargową inwazję, jaką zaproponował prezydent Jarosław Górczyński w ramach programu ?Bezpiecznik Ostrowca Świętokrzyskiego?.
Kilkanaście przetargów na kwotę ponad 50 mln. złotych ma na celu pomoc firmom w czasie pandemii koronawirusa. Ze wstępnych analiz jest szansa na to, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę m.in. skateparku, ogrodu zdrowia na Osiedlu Ogrody, czy budynku przy ulicy Osadowej. Teraz złożonymi ofertami zajmą się co prawda merytoryczne wydziały Urzędu Miasta, ale ceny ofert są niższe od kwot granicznych.
Ogrody z zielonym światłem?
Wykonanie ogrodu zdrowia na osiedlu Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach rewitalizacji, ma wreszcie szansę na realizacje. Do tej pory przetarg wielokrotnie powtarzano. Tym razem swe oferty złożyło aż trzech zainteresowanych wykonawców z Żabna, Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy oferenci zaproponowali mniej niż 1,98 mln zł. jakie przeznaczył na ten cel Urząd Miasta.
Całe zadanie zostało podzielone na trzy poszczególne etapy: I ? w tym etapie będą wykonane wszelkie roboty związane z rozbiórką istniejących nawierzchni chodników i wykonanie projektowanych nawierzchni ścieżek, chodników, placów, II obejmie prace związane z wykonaniem elementów pergoli, placu zabaw, siłowni zewnętrznej , elementów małej architektury i nawierzchni miękkiej piaskowej, zaś III polega na wykonaniu nasadzeń zieleni i wykonaniu ogrodu sensorycznego wraz z nawierzchnią ścieżki zmysłów.
Skatepark, jak nowy

Ostrowiecki skatepark, czyli kultowe miejsce spotkań ostrowieckiej młodzieży już wkrótce też zmieni swe oblicze na bardziej nowoczesne. Nowa mini rampa, piramida, jumpbox, rollin, grindbox, quaterpipe, i bank rampy stworzą nowe wyposażenie ostrowieckiego punktu ćwiczeń sportów ekstremalnych. ? Młodzież to bardzo ważna grupa społeczna, tworząca nasze miasto. Dlatego wsłuchujemy się w głos jej przedstawicieli tworząc ofertę kulturalną oraz sportowo ? rekreacyjną. Modernizacja skateparku to wynik rozmów i konsultacji z młodymi ostrowczanami ? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. Skatepark to ważne miejsce na mapie ostrowieckich obiektów rekreacyjnych. Pełni rolę bezpiecznego miejsca wypoczynku i rekreacji dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach oraz rowerach BMX. Na zadanie związane z ?Przebudową i rozbudową skateparku w Parku Miejskim w systemie zaprojektuj i wybuduj? swe oferty złożyły dwie firmy. Obie poniżej kwoty 400 tys. złotych, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na fi nansowanie zamówienia.
Nowe mieszkania przy ulicy Osadowej

Firmy ze Skarżyska Kamiennej i Ostrowca wystartowały z kolei na podzielone na trzy zadania związane z ?Przebudową i termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wewnętrznymi i zewnętrznymi instalacjami wraz z budową przyłącza kanalizacji deszczowej przy ul. Osadowej 6 w Ostrowcu Świętokrzyskim?, zagospodarowaniem terenu wokół budynku i prac rozbiórkowych.
To kolejne z zadań w ramach programu ?Rewitalizacji obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego?. Tutaj do świetności ma zostać doprowadzony jeden z budynków danego osiedla pracowniczego przy byłej Cukrowni Częstocice, gdzie powstanie osiem mieszkań.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Będzie skatepark, ogród zdrowia i odnowiony budynek mieszkalny

 • 2 czerwca 2020 at 09:42
  Permalink

  Na Ogrodach będzie kolejne miejsce dla nocnych libacji dla młodzieży? Na obecnym skwerze przy boisku (ul. Dziewulskiego) to co noc balangi i wrzaski (pod okiem kamer monitoringu – chyba nieobsługiwane w nocy albo śpią). Tylko nocne sklepy z wódą i winem napędzają miejską kasę….

  Reply
 • 28 czerwca 2020 at 02:40
  Permalink

  Ponawiam pytanie do prezydenta..co z dworcem PKP,za chwilę nie będzie już tam co remontować… jedynie spychacz przysłać..

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *