Ostrowiecki Browar Kultury z nowym logotypem. Jak Wam się podoba?

Ostrowiecki Browar Kultury ma swój logotyp. W dniu dzisiejszym nastąpiła jego oficjalna prezentacja.

Nowy znak odwołuje się do historii obiektu, kultury, architektury, sztuki, typografii, teraźniejszości i przyszłości. Litera O nawiązuje do wizerunku drzwi wejściowych, B do kadzi piwnej, a K to widok budynku z lotu ptaka. Każda z instytucji znajdujących się w Ostrowieckim Browarze Kultury czyli Miejskie Centrum Kultury, Miejska Bibliotek Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych będzie posługiwała się spójnym logotypem w różnych wariantach kolorystycznych.

– Dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów uda się zamarkować strefy działalności instytucji kultury. Niebieski – kojarzący się z książką – kolor, zarezerwowaliśmy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej, kolor fioletowy będzie się kojarzył z częścią artystyczną reprezentowaną przez Biuro Wystaw Artystycznych, a pomarańczowy – kojarzony z Ostrowcem – przypadł Miejskiemu Centrum Kultury – wyjaśniał dyrektor Kowalczyk.

– Musimy się chwalić tym co najlepsze, musimy naszym mieszkańcom i naszym gościom pokazywać, że mamy w Ostrowcu obiekt mieszczący pod swoim dachem trzy instytucje kulturalne. Teraz także te instytucje znalazły się pod wspólnym logiem Ostrowieckiego Browaru Kultury, obiektu w którym skupia się wszystko co najlepsze w kulturze – mówił dziś prezydent Jarosław Górczyński i dodał, że w połączeniu z wydarzeniami kulturalnymi logotyp będzie stanowił ważny element promocji Ostrowieckiego Browaru Kultury i samego miasta.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ostrowiecki Browar Kultury z nowym logotypem. Jak Wam się podoba?

 • 4 czerwca 2020 at 16:14
  Permalink

  dobrze że podajecie instrukcję odczytania tego logotypu bo dla mnie to silos i dwa krzesła,w tym jedno z podłokietnikiem – gdzie tu nawiązanie do Ostrowca ??

  Reply
  • 4 czerwca 2020 at 20:21
   Permalink

   Myślę że zrobiłbym coś takiego gdybym miał zaprojektować logo, nie mam nic wspólnego z projektowaniem graficznym, ale wiem, że tego nie robi się na kolanie, a pokrzywienie kształtu liter na to wskazuje. Generalnie stworzenie znaku graficznego nie jest łatwe, ale chciałbym zobaczyć księgę znaku i inne warianty. Pracownie zwykle przygotowują trzy lub cztery. A to wygląda jakby wybrana została wersja która była tylko dla zapewnienia ilości wariantów. I w takich momentach graficy nie wiedzą czy się śmiać czy płakać. Może też stworzyła to osoba przypadkowa, bo trochę na to wgląda…

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *