Ostrowiecki Browar Kultury z nowym logotypem. Jak Wam się podoba?

Ostrowiecki Browar Kultury ma swój logotyp. W dniu dzisiejszym nastąpiła jego oficjalna prezentacja.

Nowy znak odwołuje się do historii obiektu, kultury, architektury, sztuki, typografii, teraźniejszości i przyszłości. Litera O nawiązuje do wizerunku drzwi wejściowych, B do kadzi piwnej, a K to widok budynku z lotu ptaka. Każda z instytucji znajdujących się w Ostrowieckim Browarze Kultury czyli Miejskie Centrum Kultury, Miejska Bibliotek Publiczna oraz Biuro Wystaw Artystycznych będzie posługiwała się spójnym logotypem w różnych wariantach kolorystycznych.

? Dzięki odpowiedniemu dobraniu kolorów uda się zamarkować strefy działalności instytucji kultury. Niebieski ? kojarzący się z książką ? kolor, zarezerwowaliśmy dla Miejskiej Biblioteki Publicznej, kolor fioletowy będzie się kojarzył z częścią artystyczną reprezentowaną przez Biuro Wystaw Artystycznych, a pomarańczowy ? kojarzony z Ostrowcem ? przypadł Miejskiemu Centrum Kultury ? wyjaśniał dyrektor Kowalczyk.

? Musimy się chwalić tym co najlepsze, musimy naszym mieszkańcom i naszym gościom pokazywać, że mamy w Ostrowcu obiekt mieszczący pod swoim dachem trzy instytucje kulturalne. Teraz także te instytucje znalazły się pod wspólnym logiem Ostrowieckiego Browaru Kultury, obiektu w którym skupia się wszystko co najlepsze w kulturze ? mówił dziś prezydent Jarosław Górczyński i dodał, że w połączeniu z wydarzeniami kulturalnymi logotyp będzie stanowił ważny element promocji Ostrowieckiego Browaru Kultury i samego miasta.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ostrowiecki Browar Kultury z nowym logotypem. Jak Wam się podoba?

 • 4 czerwca 2020 at 16:14
  Permalink

  dobrze że podajecie instrukcję odczytania tego logotypu bo dla mnie to silos i dwa krzesła,w tym jedno z podłokietnikiem – gdzie tu nawiązanie do Ostrowca ??

  Reply
  • 4 czerwca 2020 at 20:21
   Permalink

   Myślę że zrobiłbym coś takiego gdybym miał zaprojektować logo, nie mam nic wspólnego z projektowaniem graficznym, ale wiem, że tego nie robi się na kolanie, a pokrzywienie kształtu liter na to wskazuje. Generalnie stworzenie znaku graficznego nie jest łatwe, ale chciałbym zobaczyć księgę znaku i inne warianty. Pracownie zwykle przygotowują trzy lub cztery. A to wygląda jakby wybrana została wersja która była tylko dla zapewnienia ilości wariantów. I w takich momentach graficy nie wiedzą czy się śmiać czy płakać. Może też stworzyła to osoba przypadkowa, bo trochę na to wgląda…

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *