Pierwsze decyzje personalne w ekipie „Wojowników”

Tomasz Radowiecki wraca na fotel trenera
W ekipie pierwszoligowych piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia zapadły pierwsze decyzje personalne. Na fotel trenera powrócił Tomasz Radowiecki. Dotychczasowy szkoleniowiec Tomasz Strząbała od nowego sezonu będzie bowiem prowadził występujący w Superlidze zespół z Kalisza.
Tomasz Radowiecki jest jednym z kilkudziesięciu w naszym kraju szkoleniowców z tytułem EHF Master Coach. Uzyskany tytuł zezwala mu na prowadzenie wszystkich rozgrywek w Europie i to na każdym poziomie, łącznie z Ligą Mistrzów. Licencja coachingowa EHF PRO jest najwyższym, możliwym dyplomem coachingowym, przyznawanym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej.
-Zmiana trenera nie oznacza, że odejdziemy od wprowadzonych do drużyny metod szkoleniowych Tomasza Strząbały ? mówi nam wiceprezes KSZO ds. piłki ręcznej, Karol Szewczyk. Nadal będziemy chcieli ?mocno? grać w obronie, bo to podstawa dzisiejszego handballu. Zespół w przerwanym wiosną sezonie prezentował się dużo lepiej i postawą na boisku udowadniał, że pasuje mu zarówno przyjęty reżim treningowy, jak i sposób gry.
39-letni Tomasz Radowiecki, to wychowanek UMKS Ostrowia i były zawodnik KSZO. Asystował mu będzie Jacek Wziątek, który jednocześnie będzie pełnił funkcję trenera przygotowania fizycznego.
Ali Mehdizadeh w Padwie Zamość


Ali Mehdizadeh, 23-letni reprezentant Iranu, występujący w ubiegłym sezonie w szeregach pierwszoligowej drużyny piłki ręcznej KSZO, przenosi się do Padwy Zamość. Leworęczny Ali, zanim przywdział pomarańczowo-czarno trykot prawego rozgrywającego, był graczem australijskiej drużyny Sydney Uni, mistrza Australii i Oceanii. W styczniu tego z reprezentacją Iranu Ali Mehdizadehem wywalczył szóste miejsce w mistrzostwach Azji.
-Ali miał ważny kontrakt z KSZO, dlatego do Padwy przejdzie na zasadzie transferu gotówkowego ? informuje nas Karol Szewczyk. ?Właśnie pracujemy nad umowę w tej sprawie.
O tym, że Ali zmieni klub, mówiło się już od co najmniej dwóch miesięcy. Pozyskaniem Persa zainteresowany był KPR Legionowo, który najprawdopodobniej w nowym sezonie grał będzie w Superlidze.
Kto zostaje, kto odchodzi?


-Już rozpoczęliśmy starania o pozyskanie zmiennika Aliego w zespole ? mówi Karol Szewczyk.
Tymczasem, w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni dowiemy się, czy w naszym pierwszoligowcu występował będzie nadal Sebastian Włoskiewicz.
Na pewno w drużynie pozostaną: Bartosz Kogutow icz, Adrian Wojkowski, Kasper Kijewski, Michał Piątkowski, Paweł Kowalczyk, Maciej Jeżyna, Maciej Cukierski, Rafał Jagiełło.
-Z tego grona z kontuzją walczy Paweł Kowalczyk – informuje K.Szewczyk. -Miał mieć w kwietniu zabieg, ale z powodu epidemii koronawirusa przejdzie operację dopiero 7 czerwca i nie wiadomo, czy będzie już gotów do gry jesienią. Chcielibyśmy zatrzymać w zespole również Jakuba Ćwiękę, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że po zabiegu jest obecnie rekonwalescentem i dopiero w rundzie rewanżowej nowego sezonu byłby w stanie pomóc drużynie. Jak podkreśla Karol Szewczyk, strategia klubu polega na pozyskaniu do kadry kilku doświadczonych zawodników, którzy wnieśliby do drużyny tak potrzebną ?chłodną? głowę, no i jakość gry. Tak zestawiona kadra byłaby uzupełniona całą plejadą uzdolnionej młodzieży, na czele z Filipem Chmielewskim, Maciejem Dwojakiem, Kacprem Granatem, którzy mają już za sobą występy w I lidze oraz Bartłomiejem Sieńkiem, Jakubem Kasprowiczem i Mikołajem Królem.
Do zespołu powrócił optymizm po tym, jak miasto Ostrowiec przekazało środki z puli na realizację zadań w zakresie rozwoju sportu. Piłkarze ręczni otrzymali dotację w wysokości 150 tys. zł. Zapewne optymizm byłby jeszcze większy, gdyby klub dowiedział się, kiedy i w jakiej kwocie otrzyma kolejne środki, tym razem w ramach drugiej transzy promocji poprzez sport.
Na razie nie wiadomo, kiedy nasi szczypiorniści rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Nie znany jest bowiem ani kalendarz rozgrywek nowego sezonu, ani nawet planowany termin ich rozpoczęcia. Na razie Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozpoczął? przyjmowanie zgłoszeń klubów do rozgrywek piłki ręcznej plażowej w sezonie 2019/2020.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *