Zmarł Robert Minkina – wieloletni samorządowiec, radny powiatowy. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek

Dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość. Odszedł od nas, w wieku 64 lat, Robert Minkina – radny powiatowy w kadencjach samorządu 2006-2010, 2010-2014 i 2018-2023.

Robert Minkina był działaczem „Solidarności”. W czasie stanu wojennego był dwukrotnie internowany. Później należał do współzałożycieli regionalnych struktur Konfederacji Polski Niepodległej. Za działalność opozycyjną w latach 1980-89 odznaczony został Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Był niezwykle doświadczonym samorządowcem, założycielem Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość, pełnił funkcję członka zarządu, a później honorowego członka Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, za działalność w którym otrzymał wyjątkowe odznaczenie rzemieślnicze – Szablę Kilińskiego. Prowadził firmę „Zotor”, zajmującą się przerobem złomu. Mimo, iż pozostawał bezpartyjny, tworzył w Ostrowcu Świętokrzyskim struktury Platformy Obywatelskiej.

Robert Minkina był także działaczem sportowym. Przez wiele lat prowadził sekcję piłki wodnej i pływania KSZO. W latach 1999-2002 pełnił obowiązki prezesa KSZO.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Zmarł Robert Minkina – wieloletni samorządowiec, radny powiatowy. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *