Będą nowe mieszkania w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Ostrowcu Świętokrzyskim powstaną nowe mieszkania socjalne. Znajdą się one w budynkach przy ulicach Osadowej oraz Parkowej.

Inwestycję przy ul. Parkowej realizuje Ostrowiecki Kombinat Budowlany. To tutaj powstanie osiemnaście mieszkań. Dwanaście z nich będzie jednopokojowymi, zaś sześć dwupokojowymi.

Znamy też wykonawców zadania budowlanego przy ulicy Osadowej, o którym już pisaliśmy. Tutaj możemy liczyć na osiem nowych mieszkań.

-Wszystkie mieszkania, o bardzo dobrym standardzie, będą przeznaczone dla tych osób, które już mieszkają w naszych zasobach, ale regularnie wywiązują się ze swych zobowiązań- akcentuje prezydent Jarosław Gorczyński.

W mieszkalnictwie komunalnym dużo się zmienia. W poprzedniej kadencji, wybudowany został blok przy ul. Osadowej 8, a przy tej okazji wykonana została nawet ważniejsza praca. W mieszkaniowym zasobie gminy jest obecnie ok.500 lokali socjalnych. Są to mieszkania przeznaczone dla osób najuboższych ale bez naszej  zgody na nielegalny podnajem czy dewastację. Jeszcze do niedawna Miasto  przy niedostatku lokali socjalnych zmuszone było wypłacać spółdzielniom mieszkaniowym odszkodowania za niedostarczenie lokali zgodnie z wyrokami eksmisyjnymi. Były to kwoty sięgające kilkuset tysięcy rocznie. Dziś Miasto ograniczyło wypłaty odszkodowań niemal do zera a mieszkania są w rękach osób uprawnionych i  potrzebujących. Pozostaje oczywiście nadal problem z terminowym regulowaniem opłat czynszowych, o których mówiłem podczas ostatniej sesji. Jednak tu także miasto podejmuje aktywne działania i wychodzi do najemców z programem oddłużeniowym np. w postaci odpracowania zaległości czynszowych realizowanym przez ZUM.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *