Nasze ośrodki sportu otrzymały finansowe wsparcie z rządowego Programu ?Klub?

Ministerstwo sportu podało wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu ?KLUB?.  Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce.

– W tym roku na realizację Rządowego Programu ?KLUB? zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne ? to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów ? mówi minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Celem Programu ?KLUB? jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu ?KLUB? to: 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych, 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów.  W ciągu ostatnich czterech lat na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce ministerstwo przeznaczyło ponad 144 miliony złotych.

Na liście ministerialnej znalazło się sporo klubów zarówno z Ostrowca, jak i z najbliższego regionu:

*Integracyjny Międzyszkolny Klub Szachowy DEBIUT – 10.000 zł

– Uczniowski Klub Sportowy ?Black & White? – 15.000 zł

– Stowarzyszenie Ostrowiecka Akademia Piłkarska KADET – 10.000 zł

– Taekwondo Olimpijskie – OSTROWIEC – 10.000 zł

– Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ?JEDYNKA? – 10.000 zł

– Uczniowski Klub Sportowy ?CZWÓRKA? – 10.000 zł

– Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe WINNER – 10.000 zł

– Uczniowski Klub Sportowy U.K.S. GUMP – 10.000 zł

-Stowarzyszenie ?Akademia Volley Stars? ? 10.000 zł

– Stowarzyszenie Ostrowiecka Akademia Piłkarska GALACTICOS – 10.000 zł

– Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego ?OSTO? – 10.000 zł

-Ludowy Klub Sportowy ?Stal? Kunów ? 10.000 zł

-Ludowy Klub Sportowy ?Gryf? Kunów ? 10.000 zł

-Gminny Klub Sportowy w Iwaniskach ? 10.000 zł

-Stowarzyszenie Gminnego Klubu Sportowego „ESTER” w Wojciechowicach ? 10.000 zł

-Klub Sportowy „Cukrownik” ? 10.000 zł

-Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Opatów ? 10.000 zł

-Klub Sportowy Tarłów ? 10.000 zł

-Opatowski Klub Sportowy ?OKS? ? 10.000 zł

Jak poinformowała wiceminister sportu Anna Krupka, dofinansowanie w województwie świętokrzyskim otrzymało aż 128 klubów sportowych. Łączna kwota dofinansowania to 1 445 000 zł.

Dofinansowaniem są objęte zadania, które w fundamentalny sposób wpływają na to jak funkcjonuje klub sportowy. Do takich elementów należy np. sprzęt sportowy, który jest kluczowym elementem podczas prowadzenia treningów. Uatrakcyjnia stałe elementy zajęć i pozwala na doskonalenie umiejętności zawodników. Dofinansowanie może być również przeznaczone na organizację obozu sportowego. Są to te same środki, które można przeznaczyć na zakup sprzętu sportowego. Można zakupić sprzęt sportowy lub pojechać na obóz albo zakupić sprzęt sportowy i pojechać na obóz, wówczas środki mogą zostać podzielone w dowolnej proporcji pomiędzy oba te zadania.

Jak informuje również Anna Krupka, ministerstwo jej podległe na bieżąco reaguje na potrzeby klubów i stowarzyszeń sportowych. Ministerstwo Sportu chce współpracować i wspierać takie podmioty. W tym roku z uwagi na pandemię Covid19 oraz finansowe konsekwencje jakie niesie ona także dla branży sportowej, dofinansowanie można przeznaczyć również na wynagrodzenia dla kadry szkoleniowej. Rokrocznie odbywały się spotkania informacyjne dla klubów i stowarzyszeń sportowych na temat możliwych dofinansowań, które organizowała świętokrzyska parlamentarzystka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *