Usłyszeli zarzut oszustwa komputerowego

W dniu 5 czerwca 2020 r., o godz. 15.45, dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o przełamaniu zabezpieczeń konta bankowego 36-latka z powiatu włoszczowskiego. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, do zdarzenia miało dojść tego samego dnia rano.

-Na telefon komórkowy mężczyzna otrzymał wiadomość SMS, dotyczącą konieczności aktualizacji aplikacji służącej do śledzenia przesyłek ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Informacja ta była podpisana jako ?Ważna?. Po otworzeniu zamieszczonego w wiadomości linku, pokrzywdzony automatycznie został przekierowany na stronę swojego banku. Była to, rzecz jasna, strona fałszywa. Niczego nie podejrzewający w tym momencie 36-latek, postępował zgodnie ze wskazówkami. Po chwili jednak zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. Zauważył bowiem, że z jego konta zniknęło łącznie 19.000 zł. Okazało się, że środki zostały przelane na rachunek jednej z placówek bankowych znajdujących się na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. W ostrowieckim banku policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę miasta i jej 62-letniego wspólnika.

Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali też powiązanego ze sprawą 28-letniego mieszkańca gminy Ćmielów. Troje mieszkańców powiatu: 43-latka, 62 i 28-letni mężczyzna usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa i oszustwa komputerowego.

W dniu 8 czerwca 2020 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował wobec obydwu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *