Uczniowie THM na pudle Ligi Młodych Logistyków

Uczniowie klasy 3 o profilu technik logistyk w Zespole Szkół Nr 3, popularnym technikum ostrowieckim THM: Aleksandra Kocjan, Paweł Starachowski oraz Dawid Wójtowicz pomimo pandemii wzięli udział w finale konkursu Liga Młodych Logistyków, organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i zostali laureatami zajmując 3. miejsce w finale.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 94. szkoły z całej Polski. Dziesięć z nich dotarło do finału, m.in. właśnie trzyosobowa drużyna z THM. Finał konkursu został rozstrzygnięty w dobie pandemii koronawirusa, a polegał on na przygotowaniu opracowania na temat ?Smart City?, czyli inteligentnego miasta wykorzystującego technologie informacyjno-komunikacyjne w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej. Najbardziej znane przykłady takich miast to Barcelona, Singapur i Tallinn.
Uczniowie przygotowali własny innowacyjny punkty widzenia Smart City z wykorzystaniem inteligentnego systemu transportowego (ITS) w wybranym przez siebie mieście (Warszawa) i stworzyli obszerną pracę na ten temat.
Kapituła Konkursowa doceniła pomysłowość i pracowitość uczniów THM przyznając im 3. miejsce na podium.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem Katarzyny Pastuszki oraz Moniki Szczepańskiej -Gomuły, nauczycielek logistycznych przedmiotów zawodowych.
Mimo, iż logistycy THM znani są w całej Polsce i zajmują 5. miejsce w rankingu szkół logistycznych, to jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla THM w historii.
Cała trójka laureatów w bieżącym roku szkolnych otrzymała także tytuły finalistów olimpiad logistycznych: Paweł Starachowski jest finalistą XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej oraz Konkursu Logistycznego WSAiB w Gdyni. Aleksadra Kocjan otrzymała w roku szkolnym 2019/2020 tytuł fi nalistki IV Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej oraz Konkursu Logistycznego WSAiB w Gdyni, a Dawid Wójtowicz zdobył tytuł finalisty XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej oraz Konkursu Logistycznego WSAiB w Gdyni.
Logistyczna pasja rozwija się w uczniach THM od pierwszej klasy. Ambitni już w klasie 2. znajdują się w finałach ogólnopolskich konkursów i olimpiad, tak jak w tym roku szkolnym Ewelina Gogół (uczennica klasy 2 Tl). Młodzież klas trzecich i czwartych podbija już miejsca finałowe grupowo utrzymując czołową pozycję w rankingu szkół w Polsce. W bieżącym roku szkolnym THM zdobył 10. miejsc finałowych w samych olimpiadach ogólnopolskich i 33 miejsca finałowe w konkursach logistycznych.
Każdy z finalistów może już czuć się zwycięzcą. Udział w centralnych etapach olimpiad przedmiotowych to zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego i szansa na dobry początek zawodowej kariery w logistyce. Osiągnięcia uczniów obserwują przedstawiciele przedsiębiorstw logistycznych, szykując dla najlepszych miejsca na praktykach i stażach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *